Naposledy se jeho ovečky vrátily bez bodu z Vyškova. Prohra 0:2 byla zasloužená. „První půle byla zcela v režii domácích. Mohli jsme být rádi, že skórovali jen jednou. Po změně stran jsme se zvedli, ale pořádnou příležitost si nevypracovali,“ mrzelo jej.

Největším problémem celku z města pod největším dálničním mostem v republice jsou neustálé změny v sestavě. „Chybí čtyři hráči ze základu, neustále tak hrajeme v jiném složení. To se musí projevit. Sestava je nestálá, chybí nám sehranost. Někteří hráči hrají jednou zprava, podruhé zleva, jeden týden v obraně, ten další pro změnu v záloze,“ vyjmenovával.

Fotbalistům Velkého Meziříčí (v červeném) se poslední dobou příliš nedaří. Svoji roli v tom hraje také početná marodka.
Potřetí za sebou bez gólu i bodu. Velké Meziříčí se vrátilo z Vyškova s prázdnou

Ani los nebyl k Velmezu příliš milosrdný. Poslední tři soupeři, Hlučín, Petřkovice či aktuálně vedoucí Vyškov, mají kvalitu. „Pokud chceme hrát nahoře, což byl náš předsezónní cíl, musíme brát body i proti těmto týmům. Čekal jsem, že bodů budeme mít víc než jenom současných sedm,“ podotkl.

Jeho celek se momentálně nejvíce trápí směrem dopředu. „Ač hru dozadu tolik netrénujeme, tak tam problémy nemáme. Horší je to dopředu, ani šance se nedokážeme vytvořit,“ mračil se.

Šance na reparát tu je. Už ve středu Meziříčí v dohrávaném derby přivítá Nové Město, v neděli pak předposlední Dolní Benešov. „No, nebude to nic jednoduchého. Ale musíme si pomoci sami,“ dodal Šimáček.

Na první domácí výhru v tomto ročníku MSFL fotbalisté Nového Města (v modrém) dál čekají. S béčkem Sigmy Olomouc hráli nerozhodně 3:3.
Jen poločas byl málo. Fotbalisté Nového Města dál čekají na první domácí výhru

Do středečního derby ovšem nepůjdou v ideálním rozpoložení ani fotbalisté Nového Města. Ti totiž v sobotu remizovali s juniorkou olomoucké Sigmy 3:3. Před svými fanoušky přitom o půli vedli už 3:0!

Trenér Vrchoviny Richard Zeman byl pochopitelně zklamaný. „Zklamaní byli po zápase oba trenéři. Ten hostující za to, že si jeho mančaft nechal dát tři góly. Já samozřejmě kvůli ztrátě takového náskoku. Musím ale přiznat, že hosté si za tím šli. Hrát se utkání ještě o něco déle, odešli bychom z něj s prázdnou,“ sympaticky přiznal.


Načítám tabulku …