Maximálně produktivní. To byla tentokrát hlavní devíza HFK Třebíč proti favorizované Bystřici. Skóroval hned čtyřikrát, více velkých šancí ani moc neměl. Naopak řadu šancí soupeře přežil se štěstím. Na to se však nikdo ptát nebude, hlavní jsou tři body.
Ještě loni na jaře účastníka MSFL navnadil úvod, ve kterém zkušený Florián využil chyby bystřické defenzivy. Pak však přišel herní propad.

„Brzké vedení nám spíš uškodilo, Bystřice byla lepší a potvrdila svou herní vyzrálost,“ uznal trenér Vladimír Hekerle.
Tým ze Žďárska pak ovládl hru, otočil skóre, měl další šance. 

Soupeři HFK8. kolo: Chotěboř (V)
9. kolo: V. Meziříčí B (D)
10. kolo: Žirovnice (D)
11. kolo: Okříšky (V)
12. kolo: Ledeč n. S. (D)
13. kolo: Nová Ves (V)
1. kolo: Náměšť-Víc. (D)


Jenže nad Třebíčí se tentokrát usídlila paní štěstěna. Místo navýšení ztráty se třebíčští mladíci dočkali obratu skóre, přestože Sodomka necelých deset minut před koncem vyrovnal. Střídající V. Bence rozhodl zápas. Označení hrdiny však nesl R. Bence, který dal dva góly. „Zápas se mu povedl,“ souhlasí Hekerle.

Ten si po překvapivé výhře oddechl. „Prohráli jsme třikrát v řadě, za vítězství jsme rádi,“ prohlásil Hekerle. 

To jeho protějšek Oldřich Veselý byl na své svěřence pořádně nazlobený. „Zklamali jsme ve všech řadách, šancí jsme měli snad na dva zápasy, naopak Třebíč dala z pěti pořádných útoků čtyři branky,“ durdil se.

Hodnotu třebíčské nečekané výhry určí až další zápasy, klíčový bude zejména přelom září a října. To HFK hostí rezervu Velkého Meziříčí a Žirovnice. Uvidí se tak, jestli mladý tým udrží současnou osmou pozici v tabulce.