Ode pátku do neděle bude probíhat 28. kolo letošního ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy. Tentokrát si fanoušci klubů z Vysočiny na své nepřijdou, neboť jejich oblíbenci shodně zajíždí na stadiony soupeřů.

Jako první fotbalisté Velkého Meziříčí, kteří hrají už v pátek od 19.00 na půdě čtvrtého Hlučína. Do utkání by měli jít v poměrně dobrém rozpoložení.

Před týdnem totiž doma zdolali druhou Kroměříž 3:1. „Myslím, že to byla oboustranně slušná podívaná. Kroměříž chtěla hrát fotbal, což nám vyhovovalo. Také naši fanoušci byli spokojení. Po zápase mi říkali, že tak dobrý fotbal už dlouho neviděli,“ pochvaloval si trenér Meziříčí Jan Šimáček.

Všechno nasvědčuje tomu, že se v Náměšti nad Oslavou, jejíž fotbalisté (na snímku) působí v krajském přeboru, bude od podzimu hrát třetí liga.
Senzační zpráva! V Náměšti se od podzimu zřejmě bude hrát třetí fotbalová liga

Jeho ovečky byly především produktivní. „Za mě šlo o vyrovnaný duel, v němž to bylo na šance padesát na padesát. My je však proměnili, zatímco hráči Kroměříže nikoliv,“ popisoval.

Poté, co se ve druhé lize definitivně zachránil také Třinec, je jasné, že ze třetí ligy spadne vedle odstoupivšího Dolního Benešova už pouze jediný celek. A na poslední béčko Jihlavy má Velmez obrovský náskok osmnácti bodů.

Nyní se nachází na desátém místě, se ztrátou pouhých dvou bodů na osmý Vratimov. „Ještě pár kol zpátky bylo reálné i šesté místo. Jenže naši soupeři zabrali a na Uničov už ztrácíme příliš bodů,“ mrzelo Šimáčka.

V sedmém kole Žďárské ligy se nedařilo vedoucí trojici v první lize. Celku BKS, prvnímu mužstvu tabulky, se na jaře dokonce ještě nepodařilo zvítězit.
VIDĚLI JSME: Jarní část Žďárské ligy zatím nabízí překvapení na úkor favoritů

Cíl do zbytku sezony je tak pro celek z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice jasný. „Chceme naši současnou pozici vylepšit a zabojovat o osmé místo. Stejně tak ale chceme více protočit sestavu, aby všichni hráči mohli ukázat, že se někam posunuli a můžeme s nimi pro další ročník počítat,“ nastínil.

Nejbližší protivník by meziříčským fotbalistům mohl sedět. „Hlučín, podobně jako Kroměříž, chce hrát fotbal, nejsou to žádní „bouchači“. Tentokrát ovšem bude výhoda domácího hřiště na jejich straně. Rozhodně se ale nebojíme,“ zdůraznil.

Kvalita celku ze Slezska ale není malá. „To už jsme poznali na podzim, kdy u nás Hlučín zvítězil vysoko 4:0. Osobně jsem je před startem sezony považoval za největšího favorita, což nepotvrdil. Postupně se však dostal na příčky, kde má být,“ dodal Šimáček.

O služby kanonýra Miroslava Ochrany (druhý zleva s číslem 10) mají fotbalové kluby z vyšších soutěží prakticky neustálý zájem. Bude se v létě stěhovat?
KANONÝR DENÍKU: A zase ten Ochrana! Kanonýr Borů letos nastřílel už padesát gólů

V sobotu od 16.30 nastoupí hráči Nového Města na Moravě na stadionu Uherského Brodu. Proti tabulkovému sousedovi budou chtít navázat na výhru nad Otrokovicemi.

Po ní už jsou prakticky zachránění. „Béčko Jihlavy bych nepodceňoval. Pořád je ve hře osmnáct bodů a oni mohu nasadit hráče z áčka, kterému končí druhá liga. Nějaké body ještě musíme vydolovat,“ zůstal nohama na zemi kormidelník Vrchoviny Pavel Procházka.

Takřka beznadějně poslední juniorka FC Vysočina hraje až v neděli. Malou jiskřičku naděje na záchranu ve třetí nejvyšší soutěži se pokusí rozfoukat od dopoledních 10.15 na půdě rezervy Slovácka.

MSFL - 28. KOLO
PÁTEK: Otrokovice – Vratimov (17.00), Hlučín – VELKÉ MEZIŘÍČÍ (19.00).
SOBOTA: Fr.-Místek – Blansko (14.30), Rosice – Znojmo, Uh. Brod – NOVÉ MĚSTO (oba 16.30), Kroměříž – Uničov (17.00).
NEDĚLE: Olomouc B – Zlín B, Slovácko B – JIHLAVA B (oba 10.15).


Načítám tabulku …