Svoje čekání na další výhru v nedělním dopoledni protáhli fotbalisté Velkého Meziříčí. Ve 13. kole Moravskoslezské fotbalové ligy podlehli před vlastními fanoušky druhému Hlučínu 1:3 a v tabulce se kvůli tomu propadli až na šestnácté místo.

Herně byl přitom k vidění vyrovnaný zápas, v němž propastný tabulkový rozdíl nebyl příliš znát. „Počítali jsme s tím, že hráči Hlučína budou více držet balon, ale musím říci, že jsme k tomu přistoupili dobře,“ sdělil kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Jenže sotva skončila třetí minuta hry, už jeho svěřenci prohrávali. Po rozehrávce gólmana hostů následovala rychlá křídelní kombinace, centr před vápno Meziříčí a Smékal otevřel skóre – 0:1 „Za mě se jednalo o úplně zbytečný gól, kterému se dalo zabránit,“ mračil se kormidelník Meziříčí.

Shodně čtyři branky inkasovali v posledním podzimním kole fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) i Ždírce (v zelenobílém). Jenže druzí jmenovaní dokázali stejný počet gólů také nastřílet a brali aspoň jeden bod.
Osmigólová přestřelka přinesla dělbu bodů. Tatran zachránil bod v úplném závěru

Domácí pak měli dvě slibné příležitosti k vyrovnání. Jenže Plichta hlavičkoval na malém vápně vedle branky a Malata trefil pouze tyčku. Tři minuty před přestávkou přišel trest. Smékal potvrdil svůj střelecký apetit druhou brankou – 0:2.

Žádné hromobití ovšem v kabině domácích o poločasové přestávce nebylo. „O půli jsme si řekli, že se nedá nic dělat, musíme bojovat dál. Po nemoci šel na hřiště Petr Dolejš, což nám pomohlo,“ komentoval.

Potvrdilo se to hned pár minut po změně stran. Právě střídající krajní záložník totiž dostal na pravé straně spoustu prostoru a v samostatném nájezdu proti gólmanovi hostů nezaváhal – 1:2.

V posledním podzimním kole letošního ročníku moravskoslezské divize D doma fotbalisté Bystřice (v bílých dresech) podlehli Žďáru (v černých dresech) 2:3.
OBRAZEM: Fotbalisté Žďáru splnili v derby roli favorita, Bíteš schytala debakl

Meziříčí pokračovalo v tlaku a mohlo vstřelit další branky. „Hlučín nás asi podcenil, protože po snížení jsme mohli zápas klidně otočit. Bohužel nejnadějnější příležitosti Plichty ani Malaty ke gólům nevedly,“ postýskl si.

A tak znovu udeřil druhý celek tabulky. Šindler z brejku pečetil na konečných 1:3. „Remíza byla na dosah a při troše štěstí se dal zápas i otočit. Na body určitě bylo, ale Hlučín nás potrestal,“ uznal Šimáček.