Úvod sobotního duelu vyzněl pro klub z Vysočiny, bohužel bez brankového vyjádření. Střela Šuty totiž orazítkovala břevno svatyně hostů, cestu do branky si nenašly ani dva pokusy Dolejše.

Ten se vrátil do sestavy po několikatýdenní pauze a jeho účast na hřišti byla hodně znát. Projevilo se to především krátce po změně stran.

Osm minut po pauze dostal Dolejš pěknou kolmici od Šuty, kličkou se zbavil stopera Frýdku-Místku a postupoval sám na gólmana hostů. Toho nadvakrát překonal a dostal svůj celek do vedení – 1:0.

Jakoby si vyměnili role. Letošnímu ročníku krajského přeboru zatím vévodí fotbalisté Speřic (v červené). Loňský lídr z Pelhřimova (v bílém) je na tom hůře.
Fotbalisté Speřic zatím drtí konkurenci, v nejhorší situaci se nachází Bedřichov

Bohužel místo toho, aby vedoucí branka Velké Meziříčí uklidnila, ne úplně taktickou hru dovolili jeho hráči soupeři, aby si vypracoval dobré možnosti k vyrovnání.

Místy zbytečnými nedovolenými zákroky dávali domácí Frýdku možnost spousty standardních situací, při nichž musel být Kolář neustále ve střehu.

Asi nejhůře bylo gólmanovi domácích dvě minuty před koncem, kdy střela jednoho z hostujících hráčů z dobrých pětadvaceti metrů orazítkovala břevno domácí branky.

Fotbalistům Hamrů nad Sázavou (ve žlutých dresech) se v letošním ročníku 1. B třídy daří nad očekávání. Zatím jsou na druhém místě.
Foška s Lípou válí. V obou skupinách 1. B třídy je ovšem kandidátů postupu více

Jelikož Robin Demeter s Plichtou své dobré příležitostí k pojištění vedení nevyužili, skončilo utkání nejtěsnějším vítězstvím Velkého Meziříčí.

„K vidění byl vyrovnaný zápas, který rozhodla jediná povedená akce. Byla to spíše šťastná výhra než zasloužená. Tak zkušená sestava, kterou jsme měli na hřišti, ovšem měla závěr zápasu sehrát mnohem lépe,“ hodnotil utkání trenér Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – FRÝDEK-MÍSTEK 1:0
Gól: 53. Dolejš. Rozhodčí: Tomanec. ŽK: 4:2. Diváci: 195. Poločas: 0:0. Velké Meziříčí: Kolář – Puža, Komínek, Mucha, Berka (70. Nedvěd) – Dolejš (87. Marek Malata), R. Demeter, Šuta (87. Karmazín), P. Demeter, Nedvěd – Plichta (90. Mirek Malata).