V pátek od půl šesté odpoledne budou zraky mnoha fotbalových fanoušků na Vysočině upřeny na fotbalový stadion ve Velkém Meziříčí. Na něm totiž budou domácí hráči bojovat s okres-ním rivalem z Nového Města na Moravě doslova o bytí a nebytí.

Situace v tabulce hovoří jednoznačně. Fotbalistům Vrchoviny a Velkého Meziříčí patří se shodným bodovým ziskem šestnácté, resp. sedmnácté místo v osmnáctičlenném pelotonu třetí ligy. Tedy sestupové pozice. Na patnáctý Frýdlant ale ztrácí pouhý bod.

Vítěz dnešního derby tak může udělat důležitý krok k záchraně, poraženému už bude pomalu zvonit pomyslný umíráček. „Oba dva týmy dobře vědí, o jak důležitý zápas se jedná,“ přiznal trenér Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Fotbalisté divizního Humpolce (ve světlé kombinaci) budou chtít v sobotu oplatit Speřicím dvě předchozí porážky z této sezony.
Přispějí na dobrou věc. Divizní derby v Humpolci bude mít charitativní charakter

Ten očekává, že derby bude, minimálně zkraje zápasu, hodně opatrné. „Pochybuji, že by Vrchovina přijela hrát otevřenou partii. První půle bude určitě spíše opatrnější, asi půjde o vyčkávání,“ předpokládal kouč Meziříčí.

Kdo bude jako první inkasovat, ocitne se ve velké nevýhodě. „Raději to ani hráčům říkat nebudu. My totiž když si tohle řekneme, tak většinou krátce po zahájení zápasu okamžitě inkasujeme,“ hořce se pousmál.

Ze strany svého týmu ale Šimáček přehnanou nervozitu z důležitého zápasu necítí. „Je samozřejmě poznat, že nás čeká důležitý zápas. Že by však byl někdo přehnaně motivovaný, nebo naopak až příliš nervózní, to nepozoruji,“ komentoval.

V jaké základní sestavě Velké Meziříčí k derby vyběhne, se rozhodne až těsně před jeho výkopem. „Marodka nás dál trápí. Máme hráče, kteří patří do základu, ale nejsou úplně fit. Až podle toho, kdo bude k dispozici, se rozhodneme o herním rozestavení, ale také taktice, s níž do derby vyběhneme,“ nastínil Šimáček, který považuje za klíčové neprohrát.

V první polovině právě skončené sezony si fotbalisté Zbrojovky Brno docela užili radosti. Jenže to, co se odehrálo na jaře, byla bída, zmar a nakonec sestup z první ligy.
Glosa Tomáše Pohanky: Zbrojovka opět opouští elitu. Kdo už probudí spícího obra?

„S bodem se stále ještě něco dá dělat, ale prohra by byla velkou komplikací. Těžko se můžeme pouštět do nějakého risku,“ uzavřel.

Fotbalisté Nového Města na Moravě před týdnem konečně protrhli střeleckou smůlu. Jenže nadějné vedení 2:0 nad vedoucí Kroměříží ztratili a po domácí porážce 2:3 vyšli opět naprázdno.

„Je škoda ztratit takto rozehraný zápas. Je to ale jenom o nás, o našich hlavách, musíme bojovat dál,“ prohlásil pro klubový web kapitán Vrchoviny Petr Duda.

MSFL - 31. KOLO
PÁTEK: Kvítkovice – Hlučín (17.00), Znojmo – Uherský Brod, VELKÉ MEZIŘÍČÍ – NOVÉ MĚSTO N. M. (oba 17.30).
SOBOTA: Rosice – Frýdek-Místek (16.30), Hodonín – Blansko, Kroměříž – Hranice, Frýdlant n. O. – Ostrava B (vše 17.00)
NEDĚLE: Zlín B – Slovácko B (10.30). Vítkovice – Uničov 2:1 (předehráno ve středu).


Načítám tabulku ...