Oživené židovské město zahájí 15. července v 16.00 hodin roztančení souboru Yocheved. Poprvé se na festivalu představí divadelní soubor Nikdy včas z Moravských Budějovic s představením Trochu vendeta na motivy básní ze sbírky M. Macourka Rodinné album a životní zkušenosti. Zdeněk Prukner vystoupí s komentovanou projekcí historických fotografií z Podklášteří a Židovského města. Pro děti nebude chybět povídání o četnictvu, malování na keramiku, ani tvorba pískových obrázků.

Kulturně-historickou slavnost, vracející každoročně život do židovských uliček, si oblíbili nejen návštěvníci, ale i účinkující, kteří jsou v Třebíči pravidelnými hosty. „Třebíč máme rádi, máme u vás přátele a na Oživeném židovském městě vždy vládne skvělá atmosféra,” zdůrazňuje Jaroslav Kotek z kapely Mackie Messer Klezmer Band.

Podrobný program najdou návštěvníci na stránkách www.mkstrebic.cz, dotazy a bližší informace ohledně vstupenek a rezervací lze získat v turistickém informačním centru Zadní synagoga, na telefonním čísle 568 610 023 nebo na e-mailu infosynagoga@mkstrebic.cz.

Nikola Černá

Městské kulturní středisko Třebíč