„Spolehlivé auto je pro mě základ. Nový hyundai je navíc rozumně prostorný. Do kufru pohodlně naskládám pomůcky na odběry a katetrizaci. Na zadní sedadla se mi vejdou věci na ošetřovatelskou rehabilitaci, jako je třeba šlapadlo. A taky převazová taška. Využiju každý centimetr interiéru,“ pochvaluje si sestřička.

Podle regionální zástupkyně Nadace ČEZ Jany Štefánkové jsou charitní služby v regionu nezastupitelné. „Jsme rádi, že můžeme být nápomocni v důležité dostupnosti služeb klientům a zároveň takto přispějeme i ke zvýšení bezpečnosti a komfortu pracovníků Charity,“ konstatovala.

Vítání jara v mateřské škole Benešova v Třebíči.
Děti vynášely Moranu. V mateřské škole v Třebíči dodržují jarní tradice

Ředitele OCHT Petra Jaška těší dlouhodobé partnerství s Nadací ČEZ i s Jadernou elektrárnou Dukovany. „Jde o podporu našich služeb i spoluobčanů na Třebíčsku. Automobily jsou pro naše terénní služby základním pracovním nástrojem. A tak jsme rádi za každý nový vůz, který může dobře sloužit řadu let,“ zdůraznil.

Nové auto celkově stálo bezmála 447 tisíc korun. Kromě peněz od Nadace ČEZ využije Oblastní charita Třebíč vlastní zdroje a finanční prostředky z darů od dalších partnerů.

V charitní Domácí zdravotní péči Třebíč (DZP) pracují vysoce kvalifikované zdravotní sestry v nepřetržitém režimu. Je jich patnáct kmenových a dalších dvanáct vypomáhá. „Pro představu - jen loni naše děvčata vyjela k celkem 905 pacientům do jejich domácností po celém okrese,“ říká vrchní sestra Simona Kamasová.

Pietní setkání v Jaroměřicích nad Rokytnou a v dalších místních částech. Jaroměřický hřbitov.
V Jaroměřicích vzpomněli pietami na konec druhé světové války. Podívejte se

Práci sester DZP předepisuje praktický lékař nebo lékař při propouštění z nemocnice. Zvládnou všechny zdravotnické úkony, které starost o pacienta doma vyžaduje: převazy ran, ošetřovatelskou rehabilitaci v rekonvalescenci, ošetření stomií, permanentních katetrů atd. DZP působí v rámci charitního Střediska služeb sv. Zdislavy Třebíč, kam ještě patří domácí hospic, osobní asistence, půjčovna pomůcek a pečovatelská služba.

Hana Jakubcová, organizační a PR pracovník, Středisko služeb svaté Zdislavy Třebíč