Smlouvy na míru

Pracovníci, kteří mají smlouvu nastavenou „na míru“ s ohledem na své zdravotní limity, nemají důvod odcházet. Každý z nich provádí činnosti, které mu „sedí“ nejlépe, a k firemní filozofii patří nejenom odvedení zakázky v prvotřídní kvalitě, ale zároveň i spokojenost zaměstnanců. „Každý má svých sto procent někde jinde. U nás jde o týmovou práci, kdy jeden pomáhá druhému. Někomu vyhovuje drobná precizní práce a je při ní rychlý, jiný je zase nejlepší na fyzicky náročnější činnost,“ říká vedoucí Montážní dílny Třebíč Soňa Sklenářová.

Spolupráce s TaxiSem

S náborem zaměstnanců úzce souvisí jedna ze služeb Oblastní charity Třebíč, a to TaxiS sociální rehabilitace. Stěžejním bodem její činnosti je podpora při získávání a udržení práce zdravotně i sociálně znevýhodněným osobám, a právě zaměstnanci TaxiSu stáli za impulsem zřídit v Třebíči ještě montážní dílnu firmy MYJÓMI. Ta totiž v té době již měla ve městě jednu ze svých celkem čtyř šicích dílen, nicméně vysoce specializovanou činnost v ní každý uchazeč o práci vykonávat nemohl.

Betelné šátky z MYJÓMI

Zmíněná šicí dílna v Třebíči funguje od roku 2017 a z rukou tamních švadlen za tu dobu vyšla dlouhá řada originálních výrobků. Od letošního roku nově i takzvané Betelné šátky, což jsou nano šátky zajímavého střihu v několika barvách i velikostech. Nově vznikly také šátky s potiskem, všechny jsou prodyšné a chrání v době chřipek, před smogem či pylem. Mají i svůj e-shop na www.betelnesatky.cz.

Dílny na sedmi místech ČR

MYJÓMI družstvo invalidů bylo založeno před šesti lety a jeho prvním počinem se stal brněnský provoz ruční myčky automobilů. Od toho se odvíjí i samotný název firmy, jenž je inspirovaný brněnským hantecem. Tedy ‚myjó mi káru‘ (umývají mi auto) = MYJÓMI. Postupně se z prvních šesti zaměstnanců společnost rozrostla na více než čtyři stovky pracovníků v řadě chráněných dílen na sedmi místech republiky, jimiž jsou Brno, Pohořelice, Svitavy, Břeclav, Třebíč, Miroslav a Choceň. Zda bude dílen a zaměstnanců i nadále přibývat, v současné složité „koronavirové“ době ukáže čas i přístup. „Zaleží na nás, jak toto období pojmeme. Můžeme se děsit nastávajících událostí, které budou působit řadu komplikací, nebo se chopíme příležitosti, přizpůsobíme se, vyběhneme ze zajetých kolejí a zvítězíme nad všemi nástrahami, a možná i sami nad sebou,“ vyjádřil se předseda představenstva firmy MYJÓMI Petr Horký.

LENKA MAŠOVÁ, foto: archiv MYJÓMI