Čeští jezdci se v silné mezinárodní konkurenci rozhodně neztratili, matadoři jako Marek Červený nebo Michal Prášek v silných kubaturách, ale i mladičký talentovaný Adam Vyskočil v Moto3 stáli na stupních vítězů. Zajímavá je skutečnost, jak se stále více v motocyklových závodech prosazují ženy, respektive spíše dívky, a bylo to velmi patrné i zde.

Ve třídě Supersport 300 se úspěšně objevuje Adéla Ouředníčková, Ve stejné kubatuře jezdí úspěšně v barvách slovenského týmu Motoklub Baláž i Polka Patrycja Sowa, která zde dokonce vystoupila na stupně vítězů. Vidět byly i dívky z výše zmíněného wonder týmu.

Plavecká sezóna v zimním plavání byla tradičně zahájena v atraktivním prostředí Moravského krasu.
Otužilci mezi krápníky. Na zahájení sezony nechyběli ani lední medvědi z Třebíče

Velká cena Bohumila Staši se konala od 29. září do 1. října. Účastnilo se jí tři sta jezdců ze sedmi evropských zemí, Letošní třetí ročník byl opět pořádán pod záštitou Českomoravské asociace motocyklového sportu. Velká cena Bohumila Staši je důstojnou náhradou po ukončení klasické Grand Prix - mistrovství světa silničních motocyklů.

Bohumil Staša byl velmi úspěšný československý motocyklový závodník, který zemřel v roce 2019. V roce 2021 byla na jeho počest pojmenována jedna ze zatáček na Masarykově okruhu a od toho roku se zde na závěr závodní motocyklové sezony i jezdí Velká cena Bohumila Staši.

Jaroslav Hedbávný