Vedoucím pobočky je od března letošního roku Pavel Bruzl. Vzhledem k tomu, že předtím zastával pozici vedoucího výroby a ještě dříve skladníka, s pracovištěm byl obeznámen. Všechno ostatní už ale bylo jenom na něm. „Mám radost, že dílna funguje a že všechno zvládáme, i když je pravda, že zpočátku to pro mě bylo docela krušné,“ říká dnes už s úsměvem muž, který v MYJÓMI pracuje od začátku roku 2019.

Před více než rokem byla v Hliníku uvedena do provozu demontážní dílna plastů a i přes výpadky některých zakázek pro průmysl, které zbrzdil koronavirus, se tam především mechanickému odstraňování kovových částí z plastových výlisků momentálně věnuje pět mužů. Ti si tento druh činnosti sami vybrali, neboť ne každému vyhovuje fyzicky náročná práce v prostředí, kde se prakticky neustále nese zvuk vrtaček a brusek či údery kladivem.

Nové příležitosti

Ve vedlejší kompletační dílně, ačkoliv za okny v době vzniku tohoto textu panuje léto, už vypukly Vánoce. Zručné ruce zaměstnanců skládají papírové krabičky, lepí na ně etikety a do připravených obalů vkládají kosmetické produkty, tentokrát od firmy Dermacol, určené pro vánoční trh. Další pracovníci zase zkompletované výrobky ukládají do krabic, balí je a připravují k transportu. Cílem je, aby výsledkem týmové činnosti byla jak stoprocentní kvalita odvedené práce, tak i spokojenost zaměstnanců.

V objektu sídlí i jedna ze specializovaných šicích dílen MYJÓMI, která původně fungovala na jiném místě v Třebíči jako „předvoj“ – bylo to ještě o rok dříve než celá pobočka, jež byla v Hliníku zprovozněna v roce 2018. Tamní švadlenky zvládnou ušít prakticky cokoliv a samozřejmě i originální „myjómácké“ Betelné šátky, které se v mnoha variantách či s potiskem na přání zákazníka a včetně dalších doplňků úspěšně prodávají prostřednictvím e-shopu www.betelnesatky.cz.

Nejenom certifikované Betelné šátky jsou „produktem“ koronavirové doby. Ta s sebou kromě negativ přinesla i nové příležitosti. „Chybějící zakázky se podařilo nahradit jinými, ke kterým bychom se třeba jinak nedostali, a rozšířili jsme portfolio nabízených služeb. Například právě v Třebíči už máme tři stroje na balení do fólie metodou tepelného smršťování,“ doplnil předseda představenstva MYJÓMI družstva invalidů Petr Horký.

LENKA MAŠOVÁ