Závod má několik kategorií, od nejmenších dětí, které jedou na odrážedlech po obvodu fotbalového hřiště, až po ty nejstarší účastníky. Dětská trasa byla značena v délce šest kilometrů a vedla po lesních cestách v okolí obce z důvodu bezpečnosti dětí. Tuto trasu pořadatelsky zajišťovali členové SDH Myslibořice a fotbalisté TJ Myslibořice. Dospělácká trasa v délce osmnácti kilometrů vedla částečně po silnicích třetí třídy. Na její bezproblémový průběh dohlížela Policie ČR, konkrétně policisté z Obvodního oddělení Hrotovice a policisté z Dopravního inspektorátu Třebíč, za což jim patří náš velký dík.

Závodu se zúčastnilo  třiadevadesát zapsaných milovníků cyklistiky, nejmladší účastník měl dva roky, nejstarší pak pětašedesát let. V kategorii odrážedel zvítězila Sofinka Kalajová, v dětské kategorii zvítězil Filip Bárta s časem 15,56 minut, v kategorii sváteční jezdci zvítězil Lukáš Nováček s časem 45,23 minut a v kategorii opravdoví závodníci zvítězil Ondřej Staněk s časem 34,56 minut.

Vítězové obdrželi hodnotné ceny od našich sponzorů. Největším lákadlem této akce je však losování o jedno dětské a jedno dospělácké horské kolo. Losuje se ze všech startovních čísel, nezáleží tedy na pořadí dojezdu závodníků. Šťastnými výherci jízdních kol byli: Simona Růžičková a Ivan Mares.

A co říci závěrem? Počasí nám přálo, nikdo se nezranil, až na jeden malý defekt pneumatiky. A my pořadatelé již letos přemýšlíme nad jubilejním XX. ročníkem této oblíbené akce.