V pátek 27. května na slavnostním zahajovacím koncertě vystoupí Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod dirigentskou taktovkou Roberta Kružíka. V koncertním programu Melodie starých zlatých časů se představí vedle houslového Mistra Václava Hudečka také tenorista Aleš Briscein, držitel ceny Thálie a dále sopranistky Kristýna Kůstková a Nikola Uramová. Koncert na Nádvoří zámku začíná v sedm hodin večer.

Druhý den v sobotu 28. května začne program již od čtyř hodin odpoledne, kdy se v přednáškovém sále expozice Cesty časem bude konat přednáška Prof. MUDr. Cyrila Höschla na téma Bedřich Smetana – Choroba a tvorba. Poté bude od sedmi večer pokračovat festival na Nádvoří zámku koncertem českého chlapeckého sboru Boni Pueri pod vedením Marka Štilce. V koncertním programu s názvem Cesta kolem světa se přeneseme do různých koutů země. Jako host vystoupí se sborem i Václav Hudeček.

Celý festival zakončí v neděli 29. května od sedmi večer v bazilice sv. Prokopa svým vystoupením komorní orchestr Barocco Sempre Giovanne. V překrásném prostředí vystoupí s programem Baroko stále mladé. Na housle opět zahraje Václav Hudeček a dále se představí i sólisté Pavel Svoboda na varhany a Marek Zvolánek na trubku.

Vstupenky jsou k zakoupení u pokladny Národního domu na Karlově náměstí 58/47, Třebíč, telefon 568 610 013, online na www.mkstrebic.cz/e-vstupenky a k dispozici budou i hodinu před začátkem jednotlivých koncertů v místě konání.

Eva Píšová

Městské kulturní středisko Třebíč