O zahájení závodu se postarali zástupci města Třebíče, místostarosta Miloš Hrůza a radní Martina Bártová s Danielou Vilhelmovou, která zde zastupovala partnera závodu, firmu Fränkische z Okříšek.

Závodů se zúčastnilo 48 plavců, kteří reprezentovali šest organizací z Třebíče, Jihlavy, Humpolce, Havlíčkova Brodu a ze Střelic. Závodilo se volným stylem na 33 metrů ve čtyřech kategoriích – muži plavci a neplavci a ženy plavci a neplavci. Zvláštní kategorie, která měla u plavců s hendikepem veliký úspěch, pak byla určena pracovníkům pozvaných organizací. Závodili na padesát metrů s plaveckými pomůckami, které jim však více než pomůcky sloužily jako překážky.

Po vyhlášení nejlepších plavců v jednotlivých kategoriích a po předání pamětních medailí a diplomů všem účastníkům závodu se všichni společně přesunuli do zábavní zóny a užili si zde všechny atrakce, které Aquapark Laguna nabízí. Loučení se pak neslo v přátelské atmosféře plné sdílení zážitků z letošního ročníku a nadšení z dalšího setkání v příštím roce na PlavčoCupu 2021.

Za Denní centrum Barevný svět Jakub Dvořák