Trať South Garda Karting v italském Lonatu o třetím říjnovém víkendu hostila superfinálové klání kategorie ROK. V sedmi třídách zasáhlo do podniku celkem 311 jezdců ze 43 různých zemí. Mezi nimi byla i Česká republika, která měla jedenáctičlenné zastoupení. Nejlépe z českých reprezentantů dopadl Martin Hudec. Ten nastoupil s motokárou značky Exprit za stáj Hagemann Racing ve třídě Expert ROK a z Itálie mohl odjíždět s velmi dobrou náladou. Dosáhl na stříbrný výsledek.

V horních patrech výsledkové listiny se Martin pohyboval už od čtvrtka, kdy nejprve skončil čtvrtý ve volném tréninku a následně obsadil páté místo v kvalifikačním trénování. V první rozjížďce, která rovněž byla na programu ve čtvrtek, se umístil jako sedmý.

Zbývající dvě rozjížďky, které se už konaly v pátek, se mu ale vydařily více. Zatímco ve druhé obsadil třetí příčku, v té závěrečné skončil druhý. Tyto výsledky stačily v celkovém pořadí rozjížděk na čtvrtou pozici a byla to tak právě tato příčka, ze které Martin vyrážel do finále.

Zámek a přilehlý park v Jaroměřicích nad Rokytnou
Tip na výlet: Co nového v Jaroměřicích? Podívejte se, jak zahrada nádherně kvete

Ve finálovém klání se mu ale podařilo vystoupat ze čtvrté příčky na stupně vítězů. Na pódiových pozicích se ocitl už v úvodu, kdy se posunul na třetí místo. Později bojoval o druhou příčku a poté, co jeho soupeř chyboval, se na ní skutečně posunul. Ve zbytku závodu už tuto pozici udržel a v cíli se tak mohl radovat ze stříbrného úspěchu. Na vítězného Gustava Carreiru z Argentiny mu chyběly necelé tři sekundy.

"Chtěl bych moc poděkovat týmu Hagemann Racing a jeho šéfovi Zdeňku Gromanovi, který se mi staral o motokáru. Děkuji i své manželce Andrejce za to, že mě podporovala, a také firmě Machač Motors za přípravu motoru. Motokára fungovala perfektně. Konkurence byla mnohem větší než v předchozích letech a o to více si tohoto výsledku cením," uvedl šťastný Hudec po skončení podniku.

V rámci třídy ROK Expert šlo o Hudcovo druhé vystoupení v superfinále ROK. A zároveň bylo i dosud nejúspěnější. Při svém prvním startu, který se odehrál loni ve Franciacortě, totiž obsadil čtvrtou příčku.

Dušan Bouzek