Město Třebíč je zcela unikátní svou kulturou a historií. V úzkých a křivých uličkách židovské čtvrti uvidíte 123 dochovaných domů. Najdete v ní mimo jiné dvě synagogy, budovu židovské radnice nebo rabínův dům. Můžete si prohlédnout i bývalý sirotčinec, nemocnici a dvě školy. Některé domy dnes slouží jako muzea, takže se podíváte do historických ložnic nebo koupelen židovských rodin. 

Židovské muzeum najdete ve zrekonstruovaném Domě Selingmanna Bauera vedle synagogy. Muzeum představuje život pravé židovské rodiny a fungování její domácnosti. V expozici se nachází židovský obchod, ukázka židovského bydlení s místem, kde vařili majitelé obchodu, dále historický vstup na ženskou galerii synagogy a moderní přednáškové prostory.

Třebíčská židovská čtvrť si vás získá svojí neopakovatelnou atmosférou obzvláště v letních měsících, kdy se tu koná Oživené židovské město nebo festival židovské kultury Šamajim.

Židovská čtvrť byla společně s židovským hřbitovem, který se nachází nedaleko odsud,  zapsána na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO v roce 2003.

Židovská čtvrť je volně přístupná.