Třebíčská Delvita už brzy projde proměnou. Připomeňte si ale její typickou podobu posledních let. A prostřednictvím vzpomínek se přeneste až do doby, kdy se na ulici Smila Osovského v Třebíči obchodní dům Delvita otevíral.

Ruské kolo, které vzniklo prý na základě jednání s třebíčskou radnicí, nakonec rodina Kočkových provozovala u Hausspezi.
Třebíč ujela na ruském kole. Podivný výběr atrakce, zbyly dluhy a zklamání

Autor fotografií byl tehdy malým dítětem, které s nadšením sledovalo slávu kolem, pamatuje si na průvod mažoretek, první jezdící schody v Třebíči a také velkolepý ohňostroj. Některé vzpomínky jsou ještě zajímavější. O jednu z nich se na Facebooku podělil jeden z pamětníků:

Jako svářeč a zámečník jsem tuto hrůzu tehdá pomáhal stavět. Tehdá v listopadu, a to už byla sakra zima, když jsem tam pracoval. V jednom místě jsem si na památku do čerstvé malty pod krycí plech vlepil korunu, dvoukorunu a pětikorunu. Není to vůbec vidět, kdo se neohne a nehledá, neuvidí. Dodnes o tom vím jen já. Bylo by škoda, kdyby to někdo zbytečně vyloupnul a sebral mně mojí vzpomínku na celkem zvláštní praktiky havlíčkobrodské firmy, která to stavěla. Když tam tehdá káceli tu nádhernou obrovskou vrbu, tak jsem chtěl zachovat její památku a z silnějších větví jsem zasadil tři její potomky u řeky. Chytlo se to. Povodí je ale stejně pak zabilo.