Šestadvacetikilometrová cesta začíná v Náměšti nad Oslavou a pokračuje po červené značce do Velkopolského Dvora. Cesta ke zřícenině hradu Lamberk je pro zdatné výletníky. Projde se kolem vrcholu Pastýřka přes kamenné sutě opět do údolí řeky Oslavy k rozcestí Pod Vlčím kopcem.

Stále červená značka vede směrem ke zřícenině Kraví Hora a dálek k soutoku Oslavy a Chvojnice. Od rozcestníku Sanoradský Mlýn vede trasa ke zřícenině Lenov a odtud na vyhlídku Panorama. Trasa pak končí v Rapoticích.

Můžete se vydat i jinudy. Turistický okruh z Kralic nad Oslavou měří 22,5 kilometru. Od tamní železniční stanice se stačí držet modré značky směre Březník a dál Pod Pastýřkou, kde vyměníte značku za červenou a dojdete k zastávce Pod Vlčím kopcem. Stále sledujete červenou kolem chatek ke Skřipině, U hájenky až ke zřícenině hradu Kraví hora.

Od zříceniny klesáte k soutoku Oslavy a Chvojnice. Zůstanete na levém břehu Oslavy a pokračujete po modré k rozcestníku Pod Borovinou, Sudický potok a k Olšinckému mlýnu. Pak už je to asi kilometr zpět do Kralic.  

Trasy si můžete samozřejmě přizpůsobovat svojí kondici a aktuálnímu počasí. Tato krajina je však krásná v každé roční době.

zdroj Vysočina.eu