Návštěvníci se mohou těšit na filmové skladby od Ennia Morriconeho, Hanse Zimmera, hity Barbry Streisand, Karla Gotta, Marty Kubišové, písně Shallow (z filmu Zrodila se hvězda s Lady Gaga) nebo Stokrát chválím čas. Jedním z vrcholů večera bude známá árie Nessun Dorma G. Pucciniho z opery Turandot, kterou Bohemia Voice, stejně jako všechny skladby koncertu, zazpívají v aranžmá pro 4 hlasy. V průběhu večera zazní nové texty Šárky Krejčí napsané na míru pro záměr Bohemia Voice na ochranu planety Země. Jedná se například o přetextované písně Heal the World od Michaela Jacksona – Máme lék nebo A. Bocelliho Canto della terra – Píseň o Zemi a další.

„Bohemia Voice propojuje hudební styly a tím spojuje lidi otevřené pro vnímání hudby v její ryzí podstatě,“ říká Elin Špidlová, dramaturgyně vystoupení a zpěvačka z Bohemia Voice. „Věříme, že důležitým lékem pro uzdravení současné společnosti je návrat k „lidskosti“, trvalým hodnotám, tradicím, respektu k přírodě a planetě Zemi. Koncertem „Máme lék“ chceme vzdát hold Planetě Zemi, Lásce mateřské, milostné, připomenout důležitost Víry ve smysluplný život a jiným hodnotám lidského společenství.

„Velmi se na koncert těšíme. Loňské vystoupení ve Valči s hobojovým kvartetem bylo úžasné, přestože jej pronásledovala trochu smůla, doslova v posledních hodinách před vystoupením se musel měnit program i obsazení koncertu. Letos to bude moci Bohemia Voice konečně „rozbalit“ naplno, s doprovodem symfonického orchestru a v kouzelném zámeckém prostředí. Jsem přesvědčena, že to bude úžasně účinná léčba skvělou hudbou. A mohu ji doporučit každému bez ohledu na věk a zdravotní stav,“ říká Lenka Šimečková, manažerka Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského.

Vstupenky na koncert Bohemia Voice je možné zakoupit online na portálu GoOut https://goout.net/cs/mame-lek/szvpfmr/ nebo v síti CK TIPAtour (Třebíč, Jihlava, Znojmo, Praha), v IC Jaroměřice nad Rokytnou, recepci hotelu Zámek Valeč, pivovaru v Dalešicích nebo na večerní pokladně hodinu před začátkem koncertu. Cena jednotného vstupného je 450 korun.

O Bohemia Voice

Bohemia Voice vzniklo v roce 2012 a představuje multižánrové vokální kvarteto, které propojuje hudební styly a tím spojuje lidi otevřené pro vnímání hudby v její ryzí podstatě. Jak je již z názvu kvarteta patrné, jedním z impulsů vzniku Bohemia Voice je vlastenecká orientace tělesa. Mezi jeho programy patří například Hlasem srdce aneb České, moravské a slovenské lidové inspirace s písňovými cykly A. Dvořáka, B. Martinů, L. Janáčka, Ve jménu lásky či programy s filharmoniemi vycházející především z filmových a broadwayských melodií. V kvartetu vedle sebe stojí sopranistka Zuzana Seibertová, která je mimo jiné sbormistryně v uskupení Elpida, altistka Elin Špidlová, muzikálová zpěvačka, basbarytonista Milan Malinovsky, skladatel a muzikálový herec a Bronislav Palowski, přední tenor Pražského filharmonického sboru.

Bohemia Voice zaznamenalo úspěchy též v zahraničí. V roce 2017 absolvovalo turné po Indii u příležitosti výročí vzniku České republiky. V následujícím roce pak zazpívalo indickému prezidentovi při jeho návštěvě ČR. V listopadu 2018 vydalo své premiérové album nazvané Vánoce s Bohemia Voice. Více informací najdete na www.bohemiavoice.com a https://www.facebook.com/BohemiaVoice/.

O Mezinárodním hudebním festivalu Petra Dvorského

Inspirací k založení festivalu byl odkaz Františka Antonína Míči (1696 - 1744), který v Jaroměřicích nad Rokytnou složil - kromě jiného - operu "O původu Jaroměřic na Moravě", první operu s textem v češtině, která kdy byla u nás provozována. Přímo se nabízelo oživit tuto úžasnou symbiózu genia loci samotného zámku a zahrady a jeho bohaté hudební tradice. Spojením sil agentury ARS/KONCERT, vedení zámku a města Jaroměřice nad Rokytnou a pod záštitou velké postavy světových pódií Petra Dvorského se podařilo stvořit živoucí organismus, který do Jaroměřic a jeho okolí již více než dvacet let v létě láká posluchače z blízka i daleka.

Festival nabízí maximální pestrost programu. Konají se zde operní galakoncerty s účastí těch nejlepších pěvců především českých a slovenských pódií, barokní opera, vedle sebe stojí dudácká kapela, skupina Olympic se symfonickým orchestrem, Stabat mater, Tomáš Klus, Chantal Poullain, Cigánske diably, Český filharmonický sbor Brno, naděje světové operní scény ze soutěží Operalia Plácida Dominga i Nadace Jeleny Obrazcové nebo flamenco atp. Festival navíc zároveň propojuje zážitek hudební s poznáním nádherných míst Kraje Vysočina. Více na: https://www.festivalpetradvorskeho.cz/

Jana Cenefelsová