Na rybářský, jezdecký, fotbalový či kuchařský tábor se rozjely v průběhu prázdnin děti z domova v Náměšti nad Oslavou. Organizace se snaží povzbuzovat svěřence v jejich růstu a získávání zručnosti. „Chtěli jsme, aby pro ně bylo rozvíjení dovedností intenzivní a zároveň zábavné. Proto jsme zvolili letní tábory se zaměřením. Vybírali jsme podle koníčků nebo profesního zaměření,“ vysvětluje zástupkyně ředitelky Sylva Hedbávná.

Právě o podporu zájmových a volnočasových aktivit jako jsou tábory organizace často žádají v grantech. „Tvořily přes 40 procent žádostí, které jsme v rámci našeho programu Bertík pomáhá podpořili. Sehnat na ně finance totiž není pro organizace snadné,“ popisuje Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert. „O podpoře projektů na příští rok budou lidé rozhodovat zase na podzim v prodejnách Albert,“ dodává.

Festival Energie pro kulturu v Třebíči. Ewa Farna.
Energie pro kulturu. Přišly tisíce lidí, zazpívala Farna a vybrala se pěkná suma

Získávání schopností a zkušeností, které jsou pro dospělý život velmi důležité, je pro děti a mladé ze sociálně znevýhodněného prostředí daleko komplikovanější. Právě tábory jsou jednou z aktivit, které jim v tom pomáhají. „Věříme, že nově nabyté dovednosti posílí jejich sebevědomí a zlepšení vnímání vlastního já,“ uzavírá Sylva Hedbávná.