Zdeněk Mikoláš, který startoval za Klub ledních medvědů - Třebíč, zde získal v disciplínách 1,5 km plavání, 36 km na kole, (normálně 40 ale v důsledku místních podmínek zkráceno) 8 km na kajaku a 10 km běhu, ve svých 72 letech titul Mistra světa. A jak sám říká, tak s původním tělem tj. bez výměny součástek v podobě kloubů a podobně. Jaký vliv na to může mít otužování, kterému se mnoho let věnuje, je otázka. Pravdou ale zůstává, že jeho soupeři odpadávají ze zdravotních důvodů jeden za druhým. Jak je to s opotřebováním kloubů pohybovou činností je také otázka, ale vím, že existují lidé, kteří se v životě nerozběhli ani na autobus a přesto mají klouby vyměněné. Pravidelné otužování bychom neměli přerušovat ani v letních měsících. Jenom je potřeba zůstat v té vodě podstatně déle.

Na start závodu se postavili závodníci z Německa, Belgie, Maďarska, Polska a ČR. Z oddílu triatlonu TJ Spartaku Třebíč v kategorii mužů 60 - 69 let skončil za Zdeňkem Skalickým (Praha) na druhém místě Petr Mejzlík. Tato umístění patří oběma i v rámci Mistrovství ČR. Celkové výsledky v absolutním pořadí nepřinesly žádné velké překvapení. Vítězem se stal Wiliam Peters z Belgie před Maďarem Ferencem Csimou a Čechem Davidem Kotrčem. Mezi ženami zvítězila Němka Lisa Teichert před krajankou Susane Walter a naší Magdalenou Koberovou. 

Závod byl již druhým dílem Světového poháru 2021 (po anglickém Lincolnschine). Následují závody v Německu a Maďarsku. Celý pohár bude ukončen, pokud se nebude opakovat scénář kolem pandemie, v září ve Španělsku.

Zdeněk Mikoláš