Dívky se trefily do časové mezery, kdy naštěstí nebyl výjezd. Omrkly zevnitř sanitku. „Záchranáři jim ukázali, co nosí v kufrech a vysvětlili, proč,“ zmínila učitelka Marta Jenerálová. Budoucí zdravotnice si mohly kufry potěžkat. Dále si zkusily přístroj na měření životních funkcí. Ani ten není lehký, přičemž je nezbytnou součástí každé cesty až k pacientovi. „Žákyně si mohly taky testnout vakuovou dlahu i celou desku – nosítka,“ pokračovala ve výčtu Jenerálová. Holky pak samozřejmě zajímaly zkušenosti z praxe. Záchranáři se dostávají k ošklivě vypadajícím událostem, často mají co do činění s alkoholiky i narkomany. Zvládnou rovněž porod v terénu. Vyprávění bylo rozhodně zajímavé.

Velmi bychom chtěli poděkovat paní Čechové a panu Nekulovi za vstřícný a milý přístup k žačkám,“ zhodnotila návštěvu místní základny záchranky kantorka.

Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina poskytuje přednemocniční neodkladnou péči prostřednictvím třiceti profesionálních výjezdových skupin. Rozmístěné jsou na jednadvaceti základnách – na Třebíčsku je to kromě Moravských Budějovic ještě v Třebíči, Náměšti nad Oslavou a v Jemnici.

Hana Jakubcová

Střední škola řemesel a služeb Moravské Budějovice