Sobotní pohádka nabídla divákům tradiční vánoční příběh netradičním pohledem - očima Oslíka, Volka a ovečky Agnes. Prostory vinárny byly zcela zaplněny rodiči, prarodiči a dětmi, které se nechaly zcela přirozeně zatáhnout do děje pohádky.

V neděli se mohli zájemci projít Jaroměřicemi s lampionem, mohli vystoupat na jižní věž chrámu svaté Markéty po osmdesáti dřevěných schodech, do výšky přes čtyřicet metrů a kochat se výhledem na zámecký park a jihovýchodní část města.

Po příchodu lampionového průvodu zpět na náměstí začal program na podiu u svaté Trojice. Program uváděla Vlaďimíra Kořínková, starosta města Jaroslav Soukup přivítal návštěvníky tradičního adventního setkání a popřál všem hezké pohodové dny. Poté vystoupily na podiu děti z Mateřské školy z hudebního kroužku Písnička a zazpívali několik vánočních koled se svými učitelkami, po svém představení je vystřídaly větší děti ze základní školy se svými učitelkami, které si říkají Skřivánci a také potěšili posluchače svým zpěvem a hudebním doprovodem. Rozsvícením vánočního stromu oficiální program skončil a návštěvníci měli možnost se zahřát u nasvícené kašny horkým čajem a svařeným vínem, které zdarma rozdávali jaroměřičtí radní.

Zbyněk Hobza