Ve dnech 27. až 29. října se na úpatí Beskyd v Čeladné, konalo Mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice žen v kategorii starších žákyň. Za kraj Vysočina se kvalifikovala jedenáctiletá Dorota Malá z TJ Sokol Přibyslavice. Tento vesnický oddíl s dlouholetou historií se každoročně pravidelně zúčastňuje několika závodů v Kraji Vysočina.

Ilustrační foto
Říjen na Vysočině byl mimořádně teplý. Nejvíc v Dukovanech

Jejich tradičním závodem v Přibyslavicích je Memoriál Jožky Jarešové. Koná se v dvojboji - na bradlech a kladině. Jejich malá školní tělocvična ani nemůže nabídnou závod na všech nářadích pro nejbližší oddíly. V současnosti se věnují třiašedesáti dětem ve věku od pěti do patnácti let.

Mistrovství republiky v kategorii starších žákyň se odehrálo na ženských nářadích - přeskok, bradla, kladina, prostná - která dokonale prověří všechny aspekty tohoto sportovního odvětví. Jsou to silové a švihové prvky zvládnuté velmi precizně a čistě. Od toho se následně odvíjí výsledná známka.

Výlet mlhou a spadaným listím z Okříšek přes Zlatomlýn do Opatova.
Tip na výlet na Třebíčsku: mlhou a spadaným listím z Okříšek ke Zlatomlýnu

Soutěže se zúčastnilo jednadevadesát závodnic z mnoha oddílů republiky. Dorota Malá z TJ Sokol Přibyslavice obsadila 67. místo a porazila tak čtyřiadvacet závodnic z velkých městských oddílů. Pro přibyslavický oddíl je to další účast na mistrovství ČR ve sportovní gymnastice po sedmačtyřiceti letech.