Počasí nám přálo, a proto ani zázemí pro závodníky v prostoru kurtů nebylo překážkou dobré náladě, která mezi mladými sportovci panovala. Organizace závodu pro více než 350 účastníků byla náročná; každý, kdo mohl, pomohl. Už jen zachytit pouhým okem přesné pořadí závodníků v cíli je téměř nadlidský úkol, ale za podpory techniky jsme to zvládli a výsledky spatřily světlo světa!

Každému týmu se počítalo umístění čtyř nejlepších závodníků. Škola, která dosáhla v součtu nejnižšího čísla, se stala vítězem. Celkové pořadí v soutěži družstev převážně ovládly třebíčské školy, a sice Gymnázium Třebíč, ZŠ Benešova, ZŠ Bartuškova a ZŠ TGM. První dvě vítězné školy v každé kategorii vyšlou svá družstva do krajského kola přespolního běhu ve Žďáru nad Sázavou.

Výstava zahrádkářů. Ilustrační foto.
Co se dá v náročném roce vypěstovat? Dozvíte se na výstavě zahrádkářů v Třebíči

Netěší nás jen zájem okolních škol o účast na sportovní akci, ale také úspěch závodníka z naší školy Štěpána Polendy, který ovládl kategorii mladších žáků, doběhl na prvním místě a při slavnostním vyhlášení byl odměněn bouřlivým potleskem spolužáků z celé školy.

Klepeme na dřevo a doufáme, že příští ročník proběhne opět v duchu fair play, za hojné účasti závodníků, kteří se sejdou nejen s cílem zvítězit, ale společně si zasportovat, zazávodit, potkat staré kamarády, nebo naopak navázat nová přátelství.

Marie Tomešková