V úvodu vystoupil moderátor, zpěvák a bavič Karel Hegner z Brna a společně se starostou obce Josefem Prudíkem a uměleckým vedoucím kapely Muzikanti Ladislava Prudíka Ladislavem Prudíkem st., přivítali všechny přítomné, účinkující a mezi nimi také čestné hosty, hudební skladatele Irenu a Antonína Perničkovi, Ladislava Prudíka a Jiřího Volfa.

Poté dostala prostor první kapela, slovácká krojovaná dechová hudba z okresu Hodonín Blatnička, s kapelníkem a tenoristou Miroslavem Zalubilem. S kapelou zpívali zpěváci Hana Náhlíková, Miroslava Zalubilová, Marek Válek a klarinetista Jaromír Valný. Kapela překvapila přítomné písničkou zdejšího autora Ladislava Prudíka – Dolnoheřmanická polka.

Druhá nastoupila jihočeská Malá muzika Nauše Pepíka, se kterým tentokrát zpívala Anička Hýnová, dcera známé kapelnice a zpěvačky Heleny Hýnové. Jistým překvapením u této kapely bylo nástrojové obsazení, kdy vedle kapelníka Josefa hrál jeho bratr Jiří na tenor a na tubu a basovou kytaru bratr Luboš. Kapela má i v tomto kraji hodně svých příznivců, kteří na ni nezapomněli s malým dárkem v podobě koláčů.

Nové auto pro Oblastní charitu v Havlíčkově Brodě
Dostupnější pomoc potřebným zajišťuje v Humpolci nové auto

Další kapelou byla slovácká krojovaná dechová hudba Vracovjáci, s kapelníkem a trumpetistou Jiřím Presem, vítězka soutěže Polkafestu a hlavně prestižní Zlaté křídlovka v Hodoníně v roce 1998. S kapelou zpívali zpěváci manželé Anička a Lubomír Mrákovi a Martina Kořínková. Přidal se k nim úspěšně také Karel Hegner.

Čtvrtí v pořadí nastoupili domácí Muzikanti Ladislava Prudíka, s kapelníkem a trumpetistou Ladislavem Prudíkem ml. a uměleckým vedoucím a hudebním skladatelem Ladislavem Prudíkem st. Tuto kapelu doprovází zpěvem sourozenci Dana Kyselá a Milan Čech.

Konec přehlídky obstarala do třetice slovácká krojovaná dechová hudba z Kyjova Žadovjáci, s uměleckým vedoucím a kapelníkem, klarinetistou Ladislavem Svobodou. Silnou pěveckou sekci obstarali již tradičně zpěváci Olga Baričičová, Lenka Králová, Pavel Růžička a Miroslav Surka.

Všechny kapely se moc líbily a hrály výtečně k poslechu i tanci, a taneční parket byl neustále naplněn i přes velké teplo. Nutno doplnit, že o kvalitní poslech se staral zvukový mistr Miroslav Vlčnovský, o občerstvení a veškerý servis pak členové zastupitelstva a místních organizací. Patří jim všem a také účinkujícím velké díky ode všech účastníků 12. Heřmanické dechovky.

KAREL NOVOTNÝ, misionář DH