Jak název napovídá, jedná se o plavání v chladných vodách ponorné řeky Punkvy, nejdelšího podzemního toku v naší republice. Po prohlídce jeskyně s krápníkovou výzdobou plavali otužilci v části podzemního toku o délce tři sta metrů. Tato část řeky se při prohlídce Punkevních jeskyní splouvá na lodičkách. Jedná se o příjemné zpestření otužilecké sezóny před následujícími závody, kde už půjde o body v Českém poháru.

Složky Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje při metodickém výcviku Extrém.
Extrém u Vysočiny: ozbrojenci cvičně přepadli záchranáře, pomohla jim policie

O akci bývá tradičně velký zájem. Trať dlouhou tři sta metrů mohlo absolvovat sto padesát plavců a přihlášených bylo přes tři sta šedesát. Počty účastníků tedy bylo nutné z kapacitních důvodů zredukovat. Z Klubu ledních medvědů Třebíč se letošní akce zúčastnili Martin Hrubeš a Zdeněk Štancl, kteří si kromě diplomu odvezli domů vzpomínky na krásnou krápníkovou výzdobu, netradiční plavání podzemním tunelem i příjemná setkání s lidmi se společným zájmem, který přináší celou řadu benefitů. Otužování posiluje imunitu, cévní systém, psychickou odolnost a je prevencí před nachlazením.

Chcete-li udělat něco dalšího pro svoje zdraví, přijďte mezi nás. Scházíme se každé úterý v šestnáct hodin a každou sobotu v deset hodin na Polance.

Zdeněk Štancl