Uvedu-li zde doporučení ministra zdravotnictví Vlastimila Válka, je očkování čtvrtou dávkou doporučováno zejména osobám starším 60 let, chronicky nemocným a dalším rizikovým skupinám. Očkování posilující dávkou je možné nejdříve čtyři měsíce od posledního očkování a nárok na ni mají osoby starší 18 let. Vakcína chrání proti těžkému průběhu onemocnění. Očkování je v současné době chápáno jako základní nástroj ochrany před těžkým průběhem Covidu-19 a jeho zdravotními i celospolečenskými riziky.

Registraci k očkování je možné provést na webových stránkách https://registrace.mzcr.cz/ nebo můžete využít speciální dny, ve kterých Nemocnice Třebíč očkuje bez registrace. S registrací probíhá očkování v nemocnici každou středu od čtyř do šesti hodin odpoledne v prvním podzemním podlaží budovy N. Naočkovat se proti covidu je také možné u vašeho praktického lékaře.

Já využil možnost naočkovat se v nemocnici. Jako vždy vše proběhlo hladce, sestřičky mi pomohly se vším, co bylo potřeba. Reakci na očkování jsem měl velmi mírnou, projevila se mi pouze dvoudenní bolest ruky v okolí vpichu.

Očkování čtvrtou posilovací dávkou bylo v třebíčské nemocnici spuštěno 27. července letošního roku a dosud bylo naočkováno 1065 osob. Od 12. října má nemocnice k dispozici pro posilující dávky (3. a 4.) vakcínu Pfizer Omicron BA 4/5. Přes osm set vakcín bylo aplikováno právě osobám starším šedesáti let.