Soutěžilo se ve všech pěti soutěžních disciplínách (technické sestavy, sportovní boj, speciální přerážecí techniky,silové přerážení a sebeobrana),a to jak v soutěži jednotlivců, tak i v soutěži týmu.

Za třebíčský oddíl se do soutěže zapojili senioři Vojtěch Fiala, Tomáš Sotolář, Jiří Matoušek a Pavel Vobůrka, veteráni Michal Kobylarz a Rudolf Matoušek, žáci Petra Krčálová, Anna Fejtová, Daniel Vlk, Filip Matoušek, Denisa Frajová a junioři Martin Matoušek, a Jiří Kučík.

SKVĚLÉ VÝSLEDKY

O skvělé připravenosti hovoří výsledky. Čtyři třebíčští závodníci se stali mistry České republiky pro rok 2019:

Vojtěch Fiala: 1. místo sportovní boj seniorů do 92 kg,1. místo silové přerážení seniorů

Michal Kobylarz: 1. místo sportovní boj veteráni do 80 kg

Petra Krčálová: 1. místo sportovní boj starších žáků

Rudolf Matoušek: 1. místo technické sestavy veteráni 3. dan

Je na místě vyzdvihnout výjimečnou sezónu Vojtěcha Fialy, včetně jeho letité dominancev disciplíně sportovní boj v těžké váze. Na Mistrovství ČR od přechodu z juniorů mezi dospělé dosud neprohrál a stal se tak po deváté v řadě mistrem republiky! Tento výsledek nebyl až tak překvapivý, protože Vojtěch již pár let sbírá medaile v Evropských šampionátech. Letos v srpnu se dostal na absolutní vrchol svého snažení, když na Mistrovství světa v Bulharsku vyhrál ve sportovním boji do 92 kg soutěž našlapanou konkurencí tvrdých zápasníků z Ruska, Ukrajiny, Bulharska, rychlými Řeky, Argentinci nebo technicky dokonalými Korejci. Vyhrál všechny zápasy a stal se tak teprve třetím Čechem v historii, který vyhrál titul mistra světa ve sportovním boji seniorů. I ve sportovně úspěšném třebíčském oddílu je tento úspěch naprosto mimořádný a všichni trenéři jsou náležitě pyšní.

NOMINACE NA MISTROVSTVÍ EVROPY

Další zajímavostí je, že Michal Kobylarz se po čtyřech letech vrátil úspěšně mezi aktivní závodníky a svým vítězstvím ve sportovním boji mezi veterány (od 40 let věku) si zajistil nominaci na mistrovství Evropy pořádané v dubnu 2020 v Praze.

Výrazný úspěch zaznamenal také tým seniorů ve složení V. Fiala, J. Matoušek, T. Sotolář, M. Kobylarz, P. Vobůrka a R. Matoušek. V silné konkurenci získal 2. místo ve sportovním boji týmů a 2. místo v silovém přerážení týmů.

Třebíčský oddíl nakonec ziskem pět zlatých, pět stříbrných a pět bronzových medailí obsadil celkově 9. místo, což v konkurenci 30 škol taekwondo není vůbec špatný výsledek.