Zájem o soutěž ve Starči byl jako každý rok velký. V kategorii žen bylo přihlášeno dvanáct týmů a v kategorii mužů dvaadvacet týmů. V obou kategoriích měla naše obec zastoupení v podobě jednoho týmu žen, který tvořila Mičková Kateřina, Hobzová Petra, Fraňková Lucie, Matoušková Eliška, Rymešová Lucie, Trojanová Eliška a Dvořáková Iva a jednoho týmu mužů, ve kterém na jednotlivých postech soutěžili Tomek Karel, Sedláček Radek, Mlnařík Vladimír, Nováček David, Doležal Pavel a Neumann Pavel.

Nejprve svůj útok předvedlo družstvo mužů. S výsledným časem 23:76 se umístili na třináctém místě. Tuto kategorii ovládl tým Sedlatice A s časem 17:55, druhé místo obsadili muži z Deštné B s časem 18:02 a bronzový pohár za čas 18:27 si odvezli muži z Bransouz.

Tým žen svůj útok bohužel nedokončil, a tak se umístil s neplatným pokusem na děleném desátém místě. V kategorii žen si pro první místo doběhly v čase 17:65 ženy z Jabloňova, druhé místo obsadily ženy z Myslibořic s časem 18:13 a na třetím místě se umístil tým z Výčap s časem 18:18.

I přes dlouhodobou nepřízeň počasí, spojenou s vydatnými dešti, byla závodní dráha špičkově připravena. Za toto patří velký dík Josefu Fraňkovi ml. a Pavlu Piskovi. Dále děkujeme všem těm, kteří se na pořádání soutěže podíleli a zajišťovali hladký průběh celého dění, sponzorům, kteří svojí podporou usnadnili pořádání celé sportovní akce a také divákům za příjemnou atmosféru.

SDH Stařeč