„Děkujeme za velmi štědrý dar, který kromě dostupnosti péče v regionu velmi pomůže i zdravotním sestřičkám, pečovatelkám nebo lékařům dostávat se bezpečně k pacientům. Jsme terénní službou, která na čtyřech kolech tráví celý den, jezdí k pacientům domů, a zvláště v zimním období je bezpečnost našich pracovníků naší prioritou,“ děkovala vedoucí služby Eva Vráblová.

Domácí hospic sv. Zdislavy v Třebíči pomáhá ročně zvládnout těžkou nemoc přibližně 300 pacientům na celém okrese Třebíč. Jeho multidisciplinární tým je složen z lékařů, zdravotních sester a pečovatelek odlehčovací služby, psychologa i spolupracujících duchovních, ti každý rok absolvují tisíce návštěv u pacientů.

„Rozsahem a počtem pacientů jsme největším domácím hospicem na Vysočině. Nově se staráme i o vážně nemocné děti. Často jejich největším přáním, sourozenců i celé rodiny je být společně doma,“ vysvětluje Eva Vráblová.

„Jsme velice rádi, že Domácí hospic sv. Zdislavy v regionu máme, pomáhá vyplnit přání těžce nemocným osobám strávit závěrečnou a zásadní část svého života důstojně v domácím prostředí. Podpora v této oblasti je pro nás prvořadá, vnímáme ji skutečně jako velice potřebnou a důležitou,“ řekla k nákupu nových automobilů Jana Štefánková z útvaru komunikace JE Dukovany, která zastupuje Nadaci ČEZ na Vysočině a jižní Moravě.

Marie Paločková