Na počátku byla snaha vyrazit osobně do zasažených oblastí. Bohužel z toho sešlo, a tak se inspirovala svou sestrou Hanou Fialovou a její dcerou Bárou, které nedávno organizovaly vlastní menší trh a jala se realizovat trochu větší a veřejný trh. Společně oslovily další rodinné příslušníky, známé a přátele a brzy bylo jasné, že na trzích se to bude hemžit výtečnými zákusky, slanými delikatesami, oblečením pro všechny věkové kategorie, výrobky šitými i navlékanými, domácí limonádou a předně možností přispět potřebným, kterým v červnu tornádo obrátilo život naruby.

Na své si na trzích přišly i děti, pro které byly připraveny dílničky, kterých se ochotně ujala zkušená Lída Štěpničková. U prodeje pochutin celý den vytrvala a milá zůstala Pavla Pačinková. A za opravdu stylové kavárenské posezení vděčí pořadatelka své přítelkyni Renatě Dušovské, která jej společně se svou rodinou zaštítila prostřednictvím sdružení Vrátek.

Návštěvníci se trousili po celou dobu akce, která probíhala od půl desáté do páté hodiny, a čemuž patrně přispělo i nádherné sobotní počasí. Dobročinné trhy přišli podpořit i všichni tři kněží třebíčských farností, což organizátory velmi potěšilo, stejně tak podpora všech zúčastněných, vzkazy nezúčastněných a pomoc všech dalších do akce zapojených. Rodinná atmosféra zde dýchala z každého kouta a jak bylo patrno, nikomu se odcházet nechtělo.

Neuvěřitelná finální částka svědčí o zdařilosti akce a do budoucna jistě vybízí pořadatelku k repete. Úžasných 47.000 korun poputuje k rodině se dvěma malými dětmi, kterým tornádo vzalo střechu nad hlavou a auto. Bohu díky všem za jejich štědrost.

Michaela Nováková