„Krásné, překrásné, nejlepší,“ tak hodnotily seniorky odpolední program. Přibyslavický harmonikář dobrou náladou opravdu nešetřil. Pečovatelky Veronika Valová a Eva Jílková zajistily občerstvení včetně tradičních masopustních božích milostí – oblíbeného křehkého moučníku. Přišla řeč i na to, jaké masopustní veselí účastnicím nejvíc utkvělo v paměti. Jedna z nich zmínila jihomoravské Velké Bílovice, kam jezdívala k příbuzným. „Tam bylo živo! A toho jídla! Ráda vzpomínám,“ zmínila.

Boleslava Achrerová oslavila v pondělí 13. února 101. narozeniny.
Bývalá venkovská učitelka oslavila 101. narozeniny. Žije v Myslibořicích

I Petr Gross přidal střípky ze svých harmonikářských štací v rámci oslav masopustu. Na Třebíčsku bývá tento svátek končící zimy podle jeho zkušeností, kam kdy zavítal, vydařený například v Čechočovicích nebo v Bransouzích. Je přesvědčený, že je hezké, když se akce spojí se zabíjačkovými dobrotami, což mu účastnice charitní akce nadšeně potvrdily. Když už přišla řeč na štace pana Grosse, zmínil, že jako harmonikář působí šedesát let a při různých příležitostech hrál ve zhruba 260 českých obcích. Ale svou muzikou potěšil i v zahraničí, třeba v západní Evropě. „A repertoár jsem neměnil. Víte, polka udělá radost všude stejně.“

Volnočasový klub Archa pořádal v únoru masopust ještě pro další seniory z domů s byty zvláštního určení v Třebíči a také v Hrotovicích. Archa působí v rámci Charitní pečovatelské služby, Oblastní charity Třebíč.

HANA JAKUBCOVÁ