„První vlaštovkou byl kurz výroby přírodní kosmetiky, který se u nás uskutečnil na konci května,“ uvedla ředitelka zámku Kateřina Horká. A protože se kapacita rychle naplnila, rozhodli se po nabité letní sezóně v Dukovanech uspořádat další workshopy.

„Lektor každého kurzu je zkušený profesionál ve svém oboru a kapacita je nastavená tak, aby se mohl všem účastníkům individuálně věnovat,“ upřesnila Horká. Všechny potřebné pomůcky jsou vždy zahrnuty v ceně kurzu. Z workshopu si účastníci odnesou nejen svoje výrobky a nové dovednosti, ale snad také zážitek z příjemně stráveného času na zámku.

Co a kdy se bude na zámku vyrábět? Na neděli 20. září je naplánován Kurz malby akvarelem pro začátečníky, na kterém se účastníci naučí základy malovaní květin pod vedením Terezy Cimbůrkové (Atelier Amateur). Originální přírodní šperky z květin a dřeva zalitých v křišťálové pryskyřici se budou tvořit v neděli 25.října s Barborou Valentovou (Dřevník design). Na obou jmenovaných kurzech ještě zbývá pár volných míst a brzy by měly být vypsány další.

Aktuální informace zájemci naleznout na webových stránkách www.zamekdukovany.cz

KATEŘINA HORKÁ