Vrchol sezóny s mezinárodní účastí

Do boje o mistrovské tituly se sjíždí paddleboardisté z celé republiky, ale závody jim okoření i zahraniční závodníci ze Španělska, Holandska, Slovinska nebo Německa. Obhajovat tituly se chystají i loňští mistři Tomáš Grošup (32, Mallorca) a Iva Dundová (26, České Budějovice/Německo). „Na letošní mistrovství jsem se připravovala především zlepšováním techniky. Tituly se totiž udělujíza celkové body ze všech disciplín, a tak je třeba vyhrát nejlépe třikrát. Těším se, ale i na novou lokalitu a zahraniční závodnice“,dodává s úsměvem Iva Dundová. Závodníky čekají tři disciplíny – páteční sprint na dvě stě metrů, sobotní technický závod kolem bójí anedělní vytrvalostní závod na dvanáct kilometrů.

„Závody jsou otevřené i v nižších výkonnostních kategoriích a mohou se do nich přihlásit i začátečníci a nadšenci. Stačí sezaregistrovat na místě s paddleboardem nebo i bez. Vždy máme nějaké paddleboardy na půjčení“, zve k účasti Lucie Raab z ČeskéFederace Stand Up Paddle.

Sobotní sportovní den a večerní koncert

Pro návštěvníky a diváky bude nejzajímavější sobota, 23. července, kdy vedle závodů bude probíhat i Sportovní den s outdoorovými atrakcemi na vodě i na souši. Například zábavná překážková dráha na paddleboardech, lezecká stěna, laserová biatlonová střelnice až po skákací hrad a tvořivý workshop. „Zaplatíte jednorázové vstupné 200 korun a můžete se bavit celý den“, říká Michal Budík, organizátor Sportovního dne s Outdoor Wave. Večer pak bude u pláže pokračovat s bigbítovou kapelou BSB. Po celou dobumistrovství bude možné i volně vyzkoušet a nechat si poradit s výběrem paddleboardu ve stáncích od Zkuspaddleboard.cz, Paddlerepublic a Padlujte.cz.

Časový harmonogram

22. července – pátek

11.00 – 13.30 = registrace

14.15 – 14.45 = zahájení a předzávodní meeting SPRINT

15.00 – 18.00 = SPRINT

19.00 = vyhlášení vítězů SPRINT

23. července – sobota

9.00 – 11.00 = registrace

12.00 – 12.30 = předzávodní meeting

13.00 – 16.00 = TECHNICAL RACE

17.00 = vyhlášení vítězů ve TECHNICAL RACE

20.00 = Koncert bigbítové kapely BSB

10.00 – 18.00 = Doprovodný program Outdoor Wave navodě i na souši (megaboardy, dragon boardy, Gladiatordemo, atrakce na souši)

24. července – neděle

9.00 – 10.00 = registrace

10.30 – 10.45 = předzávodní meeting

11.00 – 15.00 = LONG DISTANCE RACE s oddělenými starty kategorií (OPEN= cca 12-15 km, hobby+DragonSUP cca 6-7km, děti 3-4km)

16.30 – 17.00 = vyhlášení vítězů v LONG DISTANCE a vyhlášení Mistrů ČR

Více informací a online přihlášku najdete na webu https://cfsup.cz/mcr-v-paddleboardingu-2022/

Paddleboarding je sport!

Pádlování ve stoje na nafukovacích nebo pevných prknech dávno není jen zábava k rybníku. U vodních nádrží, jezer a řek vznikají paddleboardové oddíly a první trenéři s licencí od Mezinárodní surfové asociace (ISA). Zastřešující svaz Česká Federace Stand Up Paddle pořádá již šestý ročník Českého poháru v paddleboardingu po celé republice. „Poznejte na vlastní ruce a nohy krásu tohotosportu a přidejte se k nám na jakémkoli závodě. Nebojte se obrátit na naše trenéry a oddíly.“, říká David Raab, prezident Federace.

Video highlight z minulého Mistrovství ČR v paddleboardingu: https://www.youtube.com/watch?v=mmHLllLWaDY

Závodní fotogalerie Zonerama: https://eu.zonerama.com/CFSUPpaddleboarding/726792

Lucie Raab

Česká Federace Stand Up Paddle