Příroda byla odjakživa velkou múzou pro umění všeho druhu. V Lesní mateřské školce Chaloupky v Třebíči tak mají pro dětský festiválek umění dokonalé podmínky. V neděli 19. května si tam všechny kreativní duše přišly na své.

Indiánská stezka pro děti z Mateřské školy v Okříškách.
Děti ze školky v Okříškách se vydaly po Indiánské stezce za pokladem

Děti si mohly vyrobit své jedinečné záložky do knížek, přidat básničku na strom poezie či pomoci namalovat společný obraz ručně vyrobenými štětci z přírodnin. Umělecké fotografie přírodních krás z celého světa nebo malované obrazy z dílny třebíčského umělce Martina Mokrého zase potěšily oko ne jednoho dospělého návštěvníka.

Odpolední divadelní představení umělkyně Knihadýlka s pohádkou „Ó, ó, ó vajíčko“ zaujalo všechny přítomné a zároveň dětem přiblížilo životní cyklus motýla a prostředí louky. Součástí akce byl i literární swap, kdy si každý mohl odnést tolik knížek, co jen unesl a ostatním naopak nabídnout svoje knihy.

Děti a paní učitelky z MŠ DUHA Třebíč zasadily 110 sazenic listnatých a jehličnatých stromů v lesíku Hájek.
Děti ze školky Duha v Třebíči sázely stromy pro budoucí generace

Celý den se nesl ve znamení pohody a dobré nálady, jak je v Lesní mateřské školce zvykem. „Akce podpořila děti i jejich dospělé v rozvíjení radosti ze čtení a tvoření na čerstvém vzduchu. Tyto důležité alternativy k digitální zábavě přispívají k celkovému rozvoji dětí, podněcují jejich kreativitu, trénují pozornost a také prohlubují vztah s životním prostředím.“ říká vedoucí školky Mgr. Markéta Machátová z organizace Chaloupky, která školku v Třebíči provozuje.

Další akce pro veřejnost, jež Chaloupky v Lesní mateřské školce chystají, jsou tradiční Podzimní slavnosti. V neděli 6. 10. 2024 se opět všichni návštěvníci mohou těšit na pestrou paletu podzimních aktivit a na své si přijdou i jejich chuťové pohárky.

Monika Dokulilová
Chaloupky