Po příchodu děti tradičně a okamžitě zaujmou místo se svými spacáčky, kde hodlají spát. Po utáboření se pustily ve dvou družstvech do luštění kvízů, které pro ně nachystal zajíc Felix. Za každý kvíz vítězné družstvo obdrželo vždy klíč, který potřebovalo později večer. Luštění všechny vyčerpalo a bylo třeba si dát večeři.

Po ní následovalo tvoření, při kterém děti vytvořily velikonoční zápichy, které se hodí v předvelikonočním období. Dále se děti staly návrháři a tvůrci placek na připnutí. Tato činnost je velmi bavila. A to jak kreslení placek, tak sledování výroby prostřednictvím strojku na placky. Poté následovala velikonoční stezka se zajícem Felixem po městě.

Kniha Pavla Kryštofa Nováka pojednává o malíři a literátovi Otto Stritzkovi.
Unikátní dílo. Známý i neznámý Otto Stritzko z Jaroměřic, Budějovic i Staré Říše

Na pěti místech děti odemkly nasbíranými klíči úkoly, které úspěšně splnily. Stezka končila ve strašidelném a tajuplném Špitálu, kde na ně čekal v kapli poklad, který hlídal místní mnich. Poklad byl odnesen do knihovny, kde následovalo zhodnocení večera a odměnění dárkovými balíčky. Poté děti zhlédly pohádku a četly si. Pak následovala nevšední noc strávená v knihovně.

Autorkami akce jsou knihovnice z Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana z Uherského Hradiště, kde se uskutečnila na dětském oddělení v roce 2000 první Noc s Andersenem. Kromě domovské České republiky se tento rok konala akce ještě v 24 dalších zemích.

Městská knihovna Jaroměřice nad Rokytnou

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Třebíč chce prodat pozemky za více než 200 milionů korun.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář