Spolek "Povodí Stařečského potoka" je spolek, který se zabývá kulturním děním ve Starči a blízkém okolí. Pořádá výstavy, vánoční trhy, besedy, vydává publikace a podobně.

Členové spolku reagovali na povzdechy mnoha výtvarníků amatérů, kteří by rádi ukázali svá díla veřejnosti, ale výstavní prostory v Třebíči toto většinou neumožňuji. Proto se dohodli, že osloví partu dobrých přátel výtvarníků a pod názvem "Jarní výstava" zrealizují výstavu.

Výstava začne v sobotu 23. března od tří hodin odpoledne v sále radnice ve Starči. Končit bude v neděli 31. března, otevřena bude denně od jedné do pěti odpoledne.

Výstavy se zúčastní i spolek Míša a Míša se svojí keramikou, kterou si mohou návštěvníci zamluvit a po ukončení výstavy zakoupit, stejně jako ostatní díla.

Vystavovat budou malířky Dana Hořčičková, Jitka Janíková, Lucie Jakubíčková, Helena Pražáková, Kateřina Černá a další. Umělecký kovář Luboš Jan, řezbář Věžník a nebudou chybět vitráže Miluše Čechové, Novinkou mezi výtvarníky se svými plastikami a kresbami bude Michaela Pipreková s manželem, který se zabývá řezbářstvím.

MILUŠE ČECHOVÁ

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Neobvyklá podívaná. Nad Třebíčí letěly dva vrtulníky Chinook

Americké vojenské vrtulníky Boeing CH-47 Chinook nad Třebíčí | Video: Deník/Milan Krčmář