Akce startuje v devět hodin. Přímo v infocentru elektrárny si mohou malí i velcí návštěvníci vyrobit dekorace pro výzdobu jejich domovů na blížící se velikonoční svátky. Připravené jsou dílny na výrobu pomlázek, mramorových vajíček, ale i slaměných slepiček a zajíčků nebo kuřátek v trávě.

Návštěvníci si svoje výrobky odnesou domů pro radost o svátcích i pro vzpomínku na návštěvu dukovanské elektrárny. Tvořivé dílny vedou zkušení pracovníci studentského klubu Halahoj Třebíč. V sobotu i v neděli dopoledne se návštěvníci mohou těšit na loutkovou pohádku Zvířátka a loupežníci v podání Dřevěného divadla, začátek je v jedenáct hodin.

Auto vjíždí do křižovatky Znojemská-Demlova-Okrajová na červenou, ale zároveň i na zelenou. Platí ta druhá barva. Zelená šipka povoluje směr vpřed, červená zakazuje odbočení doleva.
Semafor v Třebíči mate řidiče. Svítí na něm zároveň červená i zelená

Všichni příchozí mohou také využít prohlídky infocentra za doprovodu průvodkyň nebo si vyzkoušet virtuální brýle, které vás přenesou k reaktoru nebo na vrchol 125 metrů vysoké chladicí věže. Brýle jsou jenom pro starší dvanácti let.

Tematické víkendy se konají v infocentru elektrárny pro velký zájem již poněkolikáté. Tradičně je to v období před Vánoci a Velikonocemi.