Hádankářskou soutěž uspořádalo vydavatelství KIRA ve spolupráci se sdružením JAderní ROdiče pro Dukovany. Úkolem účastníků bylo správně vyluštit celkem dvacet úkolů s čísly, slovy nebo obrázky. Zájem o účast i počty doručených řešení překvapil i samotné organizátory. Ti se museli vypořádat se 454 doručenými řešeními, které pečlivě zkontrolovali a vyhodnotili. Do sobotního finále pozvali třicítku nejúspěšnějších, kteří se v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany utkají při závěrečném luštění hádanek.

V letošním roce se do soutěže mohli zapojit žáci základních škol z Jihomoravského kraje i z Vysočiny. Všechny hádanky připravili renomovaní autoři se zkušenostmi z mezinárodních soutěží pod vedením Vítězslava Koudelky, exprezidenta Světové hádankářské federace a zástupce pořádající společnosti KIRA.

Dopolední sobotní program bude vyhrazen pro soutěžící. Pro ně a jejich doprovod připravili energetici netradiční doprovodný program v podobě speciálních prohlídek infocentra a show Úžasného divadla fyziky se speciálním stanovištěm, které bude možné navštívit v průběhu celého dne.

Zkrátka nepřijde ani veřejnost. Speciální prohlídky infocentra i zábavnou show Úžasného divadla fyziky si budou moci společně s luštěním připravených hádanek od třinácti hodin vyzkoušet i návštěvníci z řad veřejnosti, pro které organizátoři připravili další zajímavé logické úlohy a hádanky.

Mohlo by vás zajímat: Nebezpečí u Výčap už zcela pominulo. Meliorace je trvale zabezpečená

Zdroj: Deník/Milan Krčmář