Zveme vás na již 7. ročník charitativního běhu Happy run, který se bude konat ve Valči u Třebíče. Happy run je série charitativních běhů, kdy se výtěžkem snažíme pomoci těm, kteří sami běhat nemohou. V předešlých ročnících jsme již rodinám mohli předat celkem téměř 2 000 000 korun. Veškeré informace o předešlých ročnících i o tom budoucím najdete na našich webových stránkách Happy run.

Pro letošní ročník jsme vybrali sedmiletého Františka z Ivančic, který trpí dětskou mozkovou obrnou s triparezou (postižení dolních končetin a levé horní končetiny). František bydlí s maminkou a patnáctiletou sestrou Karolínou. Maminka pracuje na částečný úvazek a rodina je na tom finančně velice špatně. Vzhledem k Františkově postižení by potřebovali bezbariérový byt a přijatelnější bydlení.

Pro účastníky jsou připraveny trasy 6 km, 12 km a také dětská závodní trasa 1,5 km. Pro pěší je pak připravena rodinná trasa, která je shodná s dětskou závodní trasou. Registrovat se můžete do 11. 6. 2022 a na místě je možná pouze registrace na rodinnou nezávodní trasu.

Každým ročníkem se snažíme charitativní běh posunout dál a nabídnout všem účastníkům závodu něco nového a ani tento ročník nebude výjimkou. V letošním ročníku se tedy můžete těšit například na maséry nebo tejpovací služby a pro všechny účastníky bude připraven bohatý program včetně představení pohybových aktivit (kruhový trénink, cvičení s kočárky nebo cvičení pro děti) a další doprovodný program. Cele odpoledne bude zakončeno večerní zábavou se skupinou Jordan II.

Monika Palátová