Energetici z Dukovan potvrdili i letos svou odhodlanost a pevnou vůli pomáhat potřebným, když se v hojném počtu 82 zájemců přihlásili do projektu firemního dobrovolnictví Skupiny ČEZ s názvem Čas pro dobrou věc. V závěru minulého týdne se zapojili do pomocných prací v osmi organizacích v Kraji Vysočina a v Jihomoravském kraji.

Vrátka Třebíč.
Energetici z Dukovan provětrali své šatníky a podpořili neziskovky z Třebíče

Například šestice dobrovolníků zamířila do ZOO Jihlava, kde přiložili ruku k dílu při čistění výběhu pro medvědy a nátěru dřevěných palisád. Další desítka „čezáků“ se společně se členy Klubu českých turistů věnovala zahradnickým pracím a údržbě areálu v Nemocnici v Třebíči. „Vážíme si pomoci zaměstnanců Jaderné elektrárny Dukovany, ale i členů Klubu českých turistů. Skupina ČEZ je naším dlouholetým partnerem, který se také pravidelně podílí na spolufinancování a modernizaci přístrojového vybavení,“ komentovala dobrovolnickou aktivitu ředitelka třebíčské nemocnice Eva Tomášová.

Se zahradními pracemi pomáhali energetici také v myslibořickém středisku Diakonie. Bylo potřeba vyčistit půdu a vyrobit novou podlahu. „Podpora neziskových organizací je určitě potřebná, zároveň je skvělé, že při společné práci utužujeme vztahy a máme příležitost se seznámit i s novými kolegy,“ říká Zdeněk Vitouš, komponentový inženýr JE Dukovany.

Tajné cvičení v Jaderné elektrárně Dukovany.
Lidé museli v dukovanské elektrárně nečekaně do krytů. Kvůli tajnému cvičení

Největší skupina 30 dobrovolníků čistila okolí Dalešické přehrady. Další dobrovolníci pomáhali v Tasově při natírání plotu staré školy, kde se pořádají unikátní kurzy hmatového sochařství pro nevidomé. Tavíkovice a Domov u lesa přivítal odhodlané energetiky ve svém zahradním areálu, kde dobrovolníci pomáhali se sečením trávy a stříháním keřů. Necelá dvacítka dobrovolníků vyrazila jen kousek od místa svého pracoviště. Okopali na dva tisíce hlav révy vinné. Jaderný vinohrad je raritou v České republice i v zahraničí, a se svojí tříletou produkcí i kvalitou vína se dostává na velmi dobrou úroveň. V příštím týdnu se jedenáct dalších dobrovolníků vydá do Mohelna, aby ve spolupráci s Pozemkovým spolkem Koniklec pomohli s hrabáním trávy v PP Pekárka.

Jana Štefánková
JE Dukovany