Slavnostní zahájení festivalu se uskutečnilo ve čtvrtek 31. srpna tradičně na Masarykově náměstí v Moravském Krumlově za hojné účasti dětí i rodičů, zástupců města, organizátorů a podporovatelů. Odpoledne a v podvečer pak následovala další loutková představení v Oslavanech, Ivančicích, Rešicích a Vedrovicích.

Ilustrační foto.
Příběh z třebíčského hospice: Před smrtí mi stihl říct, že je rád, že mě má

Festival pokračuje v pátek i o víkendu na dalších jednatřiceti místech Moravskokrumlovska, Brněnska, Znojemska i Třebíčska. Loutková představení pro malé i velké diváky odehraje patnáct divadelních společností z celé České republiky. O víkendu budou zajíždět divadelní soubory do kulturních domů, sokoloven, pobaví děti i dospělé ve vnitřních i ve venkovních prostorách.

Loutkový festival.Loutkový festival.Zdroj: poskytla Nadace ČEZ

K festivalu se neodmyslitelně pojí každoročně vyhlašovaná výtvarná soutěž pro děti. V minulém ročníku měly děti navrhnout plakát festivalu, letos to bude trošku jednoduší. „Vracíme se k jednoduchému zadání – namalovat obrázek vztahující se k odehranému představení, a to jakoukoliv technikou,“ říká Jana Štefánková za Nadaci ČEZ.

Festival vznikl původně jako regionální akce pro Moravskokrumlovsko, ale za šestnáct let trvání se rozrostl a našel si své příznivce také na území Brněnska, Znojemska a Třebíčska. Veškeré informace lze nalézt na webových stránkách www.loutkovy-festival.cz, případně na facebookovém profilu Malý festival loutky.