Sebastian, Ewa Farna, živý trailer k filmu Amerikánka sehraný dětmi z dětských domovů, to byla hlavní lákadla festivalu, který podpořil známé umělce, ale i regionální kapely. Kromě toho festival přinesl více než 100 tisíc korun DDM Třebíč na vybavení letního tábora a kultuře v Třebíči podporu jejich adventních a vánočních programů na Karlově náměstí.

Podzámecká niva v Třebíči s krásným panoramatem baziliky a zámku se v závěru prázdnin na dva dny zaplnila stovkami návštěvníků letního putovního festivalu s názvem Energie pro kulturu. Tahákem této akce, která při svém čtvrtém ročníku opět podpořila místní i známé umělce, byla Ewa Farna nebo Sebestian. V Třebíči navštívilo festival ve dvou dnech 1. a 2. září na pět tisíc osob.

Na koupališti v Jaroměřicích nad Rokytnou se loučili s létem.
Loučení s létem v kouli. Na koupališti v Jaroměřicích se děti válely na vodě

V přírodním areálu nechyběla ani ČEZ Energy zóna, kde si malí i velcí návštěvníci hráli, tvořili, ale také vydávali energii na oranžových handbicích za bouřlivého povzbuzování okolí. Známé hity kapel povzbuzovaly každého, kdo usedl na handbike Nadace ČEZ a minutou jízdy podpořil DDM Třebíč nebo kulturní programy plánované na adventní a vánoční období na Karlově náměstí v Třebíči. Návštěvníci „festu“ plného energie podpořili oba projekty částkou 101 787 korun.

Zdroj: Youtube

Jako poslední ručně šlápli do pedálů starosta Třebíče Pavel Pacal a ředitelka DDM Jarmila Pavlíčková. „Děkujeme za tuto skvělou prezentační akci i darované finance. Využijeme je na nové vybavení letního tábora Skřipina,“ řekla ředitelka DDM Třebíč Jarmila Pavlíčková.

Z Třebíče se Energie pro kulturu i s oranžovými koly přesouvá do Ústí nad Labem, kde se mohou návštěvníci těšit na Olympic a Michala Hrůzu, festival skončí v Plzni v závěru září.

Den medu v Cidlině se konal už podeváté.
Sladký den v Cidlině. Zájemci ochutnávali med, děti vyráběly včelky