Vedle svátků a významných výročí tu lidé najdou informace o tom, jak se chovat v případě mimořádné události. Kalendáře na roky 2024 a 2025 jsou určeny pro všechny úřady, instituce, školy, zdravotnická a ubytovací zařízení, podniky, domácnosti a rekreační obydlí v okolí elektráren.

Vedle obvyklých informací v těchto kalendářích lidé najdou základní pokyny a postupy při varování, ukrytí nebo evakuaci v případě mimořádné události. „V elektrárně vyrábíme bezemisní energii, a proto je i příroda v jejím okolí velmi pestrá a bohatá. Prostřednictvím kalendářů, jejichž součástí jsou také informace, jak se chovat v případě mimořádných událostí, bychom chtěli ukázat krásy naší přírody i výhody čisté výroby energie,“ říká Roman Havlín, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany.

V Bolíkovicích mají nové dětské hřiště.
Děti v Bolíkovicích si už mají kde hrát. Postavili jim nové hřiště

Obyvatelům v okolí dukovanské elektrárny ČEZ kalendář dodává už od roku 1996. Původní podoba nástěnného kalendáře se změnila na stolní verzi, která je převážně pro obyvatele praktičtější a současně ji mohou využit i pro osobní záznamy. Jejich distribuce bude probíhat v následujících týdnech. Stejně jako v uplynulých letech budou obyvatelé o způsobu jejich převzetí informováni prostřednictvím místních, městských či obecních úřadů.