Byl by to veliký risk. Akce to měla být velmi slavnostní. Nejvýznamnějším momentem by bylo vysvěcení dvou nových zvonů, které budou vyzdviženy do věže kostela sv. Martina. Budkovský kostelík by se rozezněl kompletní sestavou tří zvonů. Jejich nápěv "Gloria" by se po desítkách let opět nesl Budkovem v sobotu 4. července.

Vše je ale jinak. Zvony jsou sice hotovy, finalizuje se jejich výroba, ale sraz, původně plánovaný na 4. a 5. července 2020, nebude. Akce se přesune o rok. Takže si rodáci z Budkova a přátelé této vesničky mohou zapsat nové datum konání. II. rodácký sjezd bude 3. a 4. července 2021.

Budkovští však chtějí žít kulturou i letos. Stávající situace v souvislostí s nemocí Covid-19 se na poslední chvíli zlepšila a Budkováci si chtějí alespoň částečně vynahradit i další neuskutečněné akce jako je pálení čarodějnic, dětský den, divadelní představení a další.

I proto Vás obec Budkov zve do putovního letního kina právě v sobotu 4. července. Snad první letní promítání v historii Budkova se uskuteční v areálu za školou na multifunkčním hřišti. Promítána bude letní komedie "Přes prsty" s hvězdným hereckým obsazením, které zaručuje skvělý zážitek. Začíná se po setmění kolem 21:30 hodin. Šenk za školou pod javorem bude otevřen již od 20 hodin.

Občerstvení netřeba brát s sebou. Poteče pivo z rodinného pivovaru z Bítova a točená limonáda, grilovaná klobása také bude. Deky s sebou raději vezměte, můžete i vlastní sezení, ale židlí máme dost. Vstupné je dobrovolné, tak neváhejte a my se těšíme na shledanou.

Jiří Záškoda, starosta obce Budkov