V poslední době to bylo v rámci akce Čistá Vysočina, kterou ale kraj kvůli nouzovému stavu zrušil. Ani kvůli koronaviru ale přece nechceme mít okolo sebe nepořádek, proto rada městyse vyzvala veřejnost, aby se i letos zapojila do úklidu, samozřejmě při dodržení podmínek vládních nařízení, tedy aby lidé sbírali pouze ve dvojicích a ve vzdálenosti alespoň dvou metrů.

První dobrovolníci vyrazili na úklid během uplynulého víkendu, pytle plné odpadků jsou důkazem toho, že čisto je již podél cesty nad bývalou skládkou komunálních odpadů, okolo čerpací stanice pod Okříškami, podél silnic z Okříšek do Přibyslavic a z Nových Petrovic do Petrovic a také na vlakovém nádraží.

Rouškomaty a rouškovníky pomáhají
Rouškomaty a rouškovníky fungují také v Třebíči a Jihlavě

Věříme, že se mezi našimi spoluobčany najdou i další lidé se vztahem k přírodě a pro úklid využijí nadcházející víkend. Vyrazit mohou od Fraenkische jednak podél hlavní silnice k hájence, dále po silnici směrem na Heraltice a k Loudilce a také po místní komunikaci Za Tratí. Úklid by si zasloužilo i okolí rybníků Pilný a Zámecký nebo všechny sportovní areály, tam se nabízí prostor pro místní spolky. Samozřejmě přivítáme i každé další místo, které vás napadne a uklidíte ho.

Dobrovolníkům nabízíme plastové pytle, které si mohou vyzvednout na úřadu městyse, po naplnění je prosím zavažte a dejte nám zprávu e-mailem, SMSkou nebo na FB, na jakém místě je zanechali, aby je mohly v pondělí Technické služby svézt. Děkujeme všem aktivním občanům za pomoc přírodě i nám všem, abychom mohli žít v upraveném a čistém prostředí.

Zdeněk Ryšavý, starosta městyse Okříšky