Oblíbené snídaňové produkty mizely klientům i pracovníkům třebíčského sdružení Vrátka pod rukama. Energetici se na snídaně od regionálních neziskových organizací, které probíhají každý měsíc, velmi těší. „Při těchto speciálních snídaních můžu spojit hned tři věci najednou, “ říká jedna z dukovanských pracovnic Zdeňka Ošmerová. „Podpořím neziskové organizace, setkám se s kolegy, a ještě si dám něco dobrého,“ dodává Zdeňka Ošmerová.

Neziskový spolek Vrátka v Třebíči zaměstnává na čtyři desítky osob se zdravotním postižením na různých pracovních pozicích v několika vlastních provozovnách, jako například kavárna, šicí dílna, novinový stánek, prodejna s vlastními výrobky nebo obchod s druhotným zbožím. Nabízí také možnost vzdělávání, rekvalifikace i sociální rehabilitace.

„Jsme rádi, že jsme mohli opět v jaderné elektrárně nabídnout naše produkty,“ říká Marie Tomšíková, sociální pracovnice spolku Vrátka Třebíč. „Je tu vždy vstřícné prostředí a klienti se do elektrárny dlouho dopředu těší,“ dodává Marie Tomšíková.

ČEZ dlouhodobě podporuje neziskové organizace v regionech, a to jak finančně, tak také prostřednictvím svých zaměstnanců. Pravidelně organizuje charitativní sbírkové akce, dobrovolnické dny a také trhy chráněných dílen, při kterých organizace nabízí své výrobky.

„Zaměstnanci ČEZ významně pomáhají všude tam, kde je to třeba. Zmiňované dobročinné snídaně jsou příležitostí, jak podpořit klienty chráněných regionálních pracovišť nákupem jimi připravených výrobků, ale také místem pro společné setkání a důležitou sociální adaptaci,“ říká Kateřina Bohuslavová, ředitelka útvaru ESG Skupiny ČEZ. 

Jana Štefánková

specialista komunikace ČEZ, JE Dukovany