Oblíbené snídaňové produkty mizely klientům i pracovníkům třebíčského sdružení Vrátka pod rukama. Energetici se na snídaně od regionálních neziskových organizací, které probíhají každý měsíc, velmi těší. „Při těchto speciálních snídaních můžu spojit hned tři věci najednou, “ říká Šárka Horká, technička dokumentace zařízení Jaderné elektrárny Dukovany. „Potkám se s milými lidmi, ochutnám kvalitní a chutné domácí produkty, a ještě podpořím neziskovou organizaci, která pomáhá druhým,“ dodává Šárka Horká.

Neziskový spolek Vrátka v Třebíči zaměstnává na čtyři desítky osob se zdravotním postižením na různých pracovních pozicích v několika vlastních provozovnách, jako například kavárna, šicí dílna, novinový stánek, prodejna s vlastními výrobky nebo obchod s druhotným zbožím. Nabízí také možnost vzdělávání, rekvalifikace i sociální rehabilitace.

„Jsme rádi, že jsme mohli opět v jaderné elektrárně nabídnout naše produkty,“ říká Irena Rybníčková, předsedkyně spolku Vrátka. „Je tu vždy vstřícné prostředí a klienti se do elektrárny dlouho dopředu těší, rekordní tržba byla opravdovým překvapením,“ dodává Irena Rybníčková.

ČEZ dlouhodobě podporuje neziskové organizace v regionech, a to jak finančně, tak také prostřednictvím svých zaměstnanců. Pravidelně organizuje charitativní sbírkové akce, dobrovolnické dny a také trhy chráněných dílen, při kterých organizace nabízí své výrobky.

„Zaměstnanci ČEZ významně pomáhají i během tradičních dobrovolnických dní, a to fyzicky přímo v daných organizacích. A zmíněné dobročinné snídaně nejsou jenom příležitostí podpořit klienty chráněných regionálních pracovišť nákupem dobrot, které připravili, ale jsou i společenskou událostí a místem setkávání,“ říká Kateřina Bohuslavová, ředitelka útvaru ESG Skupiny ČEZ.

Jana Štefánková

specialista komunikace ČEZ – JE Dukovany