Virtuosní cyklus Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho zazní v kombinaci s temperamentními Čtvero ročními dobami v Buenos Aires skladatele Ástora Piazzolly, krále argentinského tanga. „Návštěvníci uslyší verzi, jež propojuje jednotlivé věty obou cyklů v hudebně strhující celek. Byť zkomponovány v různých stylech, v rozmezí dvou a půl století a na dvou kontinentech, vyznívají spolu tato dvě díla skvěle a objevně.“ komentuje blížící se vystoupení Josef Špaček.

Adventní hudební zastavení s Josefem Špačkem a Barocco sempre giovane se konají v Praze 5. prosince, v Brně 6. prosince, v Hradci Králové 10. prosince, v Třebíči 13. prosince a v Litomyšli 14. prosince.

Špičkový houslista Josef Špaček a vynikající smyčcový ansámbl Barocco sempre giovane zahrají na Adventním koncertě v úterý 13. prosince 2022 v divadle Pasáž v Třebíči Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho a Ástora Piazzolly. "Osmero ročních dob" zazní v unikátním pojetí, propojující jednotlivé věty obou cyklů v jeden celek, v němž lze tušit fascinující koloběh života. Vstupenky jsou k zakoupení na goout.net.

Houslista Josef Špaček je absolventem prestižních amerických škol, Curtisova institutu a newyorské Julliard School, v roce 2012 získal titul laureáta na Mezinárodní soutěži královny Alžběty v Bruselu. V roce 2011 se stal historicky nejmladším koncertním mistrem České filharmonie a na této pozici setrval devět sezón až do roku 2020. Orchestr jej v roce 2016 jmenoval rezidentním umělcem. V současnosti je celosvětově žádaný jako sólista a komorní hráč. Barocco sempre giovane je komorní soubor složený ze špičkových mladých českých profesionálních hudebníků. Byl založen v roce 2004 violoncellistou Josefem Krečmerem. Soubor se původně specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka, odtud název souboru, dnes však jeho repertoár obsahuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století.

Martina Výrková, agentura Makropulos